בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שני) שמונה שנות מאסר על אפק זרד, תושב אילת שגנב מחברו 75 אלף מטבעות DASH בשווי 22 מיליון שקל. מלבד עונש המאסר, זרד ישלם קנס בגובה 5 מיליון שקלים ויפצה את הקורבן ב-258 אלף שקלים נוספים.

על פי גזר הדין, אפק זרד בן ה-27 ניצל את קשרי החברות שלו עם א', איש עסקים תושב העיר שמשקיע במטבעות מבוזרים משנת 2013. א' הדריך את זרד על סחר במטבעות דיגיטליים, ואף העניק לו מפתח לביתו. "היינו מבלים ביחד, בקשרי ידידות, סמכתי עליו", העיד א' בחקירתו במשטרה.

על פי גזר הדין, זרד ביצע את הגנבה ב-1 במרץ 2019 בשעה 02:21. הוא התחבר לארנקו של א', וביצע שש העברות לארבע כתובות שונות. כשבועיים וחצי אחר כך, הוא ביצע מספר העברות נוספות, וכך חסם את האפשרות לאתרו.

זרד, שנחקר במשטרה תחת אזהרה, הכחיש תחילה את החשדות נגדו. "נכון, אני מכיר את א' אבל לא גנבתי לו שום דבר", אמר. בהמשך שינה את גרסתו, וטען שאדם עלום מסר לו את הארנק של א' וביקש ממנו שיימצא קונים. הוא סירב לנקוב בשמו מתוך "חשש" לחייו.

פרקליטות מחוז הדרום הגישה כתב אישום חמור נגד זרד לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין גניבה בנסיבות מחמירות, פעולה ברכוש אסור, חדירה לחומר מחשב – וערמה ותחבולה לפקודת מס הכנסה. גם בבית המשפט אפק הכחיש את ההאשמות נגדו.

השופט יואל עדן ששמע את עדי הצדדים ונחשף לראיות בתיק קבע היום כי הוכח מעל לכל ספק סביר שזרד הוא זה שגנב את המטבעות. השופט קבע כי זרד יישלח לשמונה שנות מאסר בפועל, והטיל עליו קנס של חמישה מיליון שקל ופיצוי של 258 אלף שקל לתשלום לא'.