לראשונה בעולם: חברת הפודטק Eat Just, שמייצרת עוף מתורבת למאכל, קיבלה אישור מהרגולטור הסינגפורי לשווק את מוצריה למאכל במדינה. העוף ישווק תחת המותג GOOD Meat ויגיע למסעדות לפני שיופץ ללקוחות. 

לפי הפורום הכלכלי העולמי, מדי יום מגיעים ארבעה מיליון חזירים ו-130 מיליון תרנגולות לשחיטה שמטרתה מאכל אדם. למרות שבעולם ישנן עשרות חברות שעובדות על גידול בשר במעבדה בטכניקות שונות, הבדיקה והאישור של ממשלת הסינגפור הם הראשונים בעולם. ב-Eat Just מסבירים שאף תרנגולת לא הומתה כדי לקבל את התא הבסיסי שממנו נוצר הבשר המתורבת. במקום, התהליך מתבסס על תאים שנלקחים בביופסיה מתרנגולת חיה ועוברים תרבית התאים ניזונים ממארג של חלבונים, חומצות אמינו, מינרלים, סוכר, מלח וחומרים אחרים, וממשיכים להתפתח עד שהם מגיעים לצפיפות הרצויה.

לצורך קבלת האישור, החברה השלימה 20 סבבים של גידול עוף מתורבת כדי להבטיח את עקביות התוצר, ומצהירה כי התוכן המיקרוביולוגי נקי בהרבה מזה שניתן למצוא בעוף אמיתי; זאת, בין היתר, הודות לעובדה שהתאים לא הוזנו באנטיביוטיקה.

הביקוש לבשר מתורבת ולחלבונים צמחיים גבוה במיוחד בשווקים במזרח אסיה. אחת הסיבות לעלייתו היא החשש מתחילתה של מגיפה נוספת, שיכולה להשבית שוב את שרשראות הייצור והאספקה של מזון. "סינגפור מובילה כבר במשך שנים את החדשנות בכל התחומים, מטכנולוגית מידע וביולוגיה ועד למזון מתורבת, בריא ובטוח יותר", אמר מנכ"ל החברה ג'וש טטריק.

סינגפור מייבאת כעת 90% מהמזון שאוכלים אזרחיה, ובימים אלה מקדמת הממשלה את תוכנית "30 עד 30", שמטרתה לייצר 30% המזון הנצרך במדינה עד שנת 2030. כחלק מהתוכנית, הגוף הרגולטורי SFA (סוכנות המזון הסינגפורית) והסוכנות למדע, טכנולוגיה ומחקר קיבלו מענק מחקר בגובה 144 מיליון דולר סינגפורי (כ-350 מיליון שקלים).