לאחר התביעות והביקורות הקשות נגד החברה, מטא מפרסמת היום כלים חדשים שאמורים לעזור להורים להשגיח על חשבונות הילדים שלהם. בין הכלים ששוחררו היום ניתן למצוא פיצ'רים חדשים לבקרת הורים באינסטגרם, שבאים לידי ביטוי באפשרות של הורים לשלוח בקשת גישה לבקרה על חשבון האינסטגרם שלהם. עד היום עד כה רק הילדים יכלו לשלוח אפשרות גישה לבקרה על החשבון שלהם.

בנוסף, הורים יוכלו להגדיר זמנים מסוימים בהם הם ירצו להגביל את השימוש של בני הנוער באינסטגרם, ולקבל מידע נוסף במקרים בהם הילדים שלהם מדווחים על חשבון או פוסט פוגעני – כמו מי פרסם את התוכן ומאיזו סיבה דיווחו עליו. הכלים החדשים יושקו תחילה במדינות נבחרות ויתרחבו עד סוף השנה לרחבי העולם, לרבות ישראל.

בנוסף לכך, אינסטגרם תתחיל לשלוח התראות לבני נוער שצופים בתכנים רבים בנושא מסוים, במטרה לעודד אותם להביע עניין ולחקור נושאים נוספים. ההתראות החדשות מתבססות על מחקרים שמראים כי צפייה ממושכת בתכנים מסוג מסוים עלולים לנבוע מהשוואת המראה החיצוני, והן נועדו לסייע לצעירים לגלות תחומי עניין חדשים.

במקביל, החברה תציג לבני נוער קטעי רילס שיעודדו אותם לקחת הפסקה מהשימוש ברשתות החברתיות ויעודדו אותם לאמץ הרגלי גלישה בריאים וחיוביים. לא ברור האם בני הנוער "יחויבו" לצפות באותם רילס או שיוכלו פשוט לדלג עליהם ולחזור לגלישה הרגילה.

החידוש האחרון קשור לעולמות המציאות הרבודה, שם הגבולות פרוצים אפילו יותר. מטא תשיק כלי בקרה להורים במשקפי המציאות המדומה, שיאפשרו להם להתאים את חוויית השימוש של הצעירים, לאשר הורדת יישומים, לחסום תכנים לא הולמים ועוד. היכולות החדשות יושקו בהדרגה למכשירי ה-Quest בכל העולם.

במהלך השבוע שעבר הוגשו בבית המשפט בארה"ב שמונה תביעות שונות נגד החברה, הטוענות כי האלגוריתם שלה מפתח אצל צעירים התמכרות הרסנית והחשיפה המוגזמת לפלטפורמות שלה, פייסבוק ואינסטגרם, הובילה להפרעות אכילה, לניסיונות התאבדות או להתאבדות ולחוסר שינה.

התביעות מגיעות כתוצאה מהעדות של פרנסיס האוגן, עובדת מטא לשעבר שהדליפה מסמכים סודיים, התראיינה בנושא האלגוריתם של החברה ואף העידה בפני הסנאט האמריקאי ואמרה: "אני מאמינה שהמוצרים של פייסבוק פוגעים בילדים, מעוררים פילוג ומחלישים את הדמוקרטיה שלנו".