האם התגלתה פרשת שוחד באפל? כתב אישום בגין שוחד הוגש אתמול (שני) נגד ראש מערך האבטחה העולמי בקופרטינו, תומס מוייר. זאת, אחרי שהבטיח למשרד השריף המקומי 200 אייפדים בשווי 70 אלף דולר, אם ארבעת עובדיו יקבלו את האישור לנשיאת נשק שלו הם ממתינים. מוייר כופר באישומים נגדו, וגם מטעם חברת אפל נמסר כי לא נמצאו עדויות להתנהלות לא תקינה.

לפי ההצהרה שפרסם משרד התובע הכללי של מחוז סנטה קלרה, בפרשה היו מעורבים גם פקידים בכירים במשרד השריף המחוזי. במהלך החקירה שנמשכה כשנתיים עלה כי הפקידים נמנעו מלתת לעובדי אפל את האישור לנשיאת נשק חם (CCW), בניסיון לקבל תמורה חומרית; זאת, תוך ניצול פרצה בחוק המקומי המאפשרת לפקידים לדחות בקשות אם הן "לא מוצדקות". "עובדי לשכת השריף הצליחו לגרום למוייר להתחייב שאפל תתרום מכשירי אייפד", נמסר בהצהרת התובע הכללי. יחד עם זאת, העסקה בוטלה אחרי שהתברר במשרד השריף כי בכוונת התובע המחוזי לערוך ביקורת מקיפה בנושא רישיונות הנשק.

תומס מוייר, בן 50, מועסק בתפקידים שונים באפל מזה 15 שנה, כשלתפקידו האחרון נכנס בנובמבר 2018. מחלקת הביטחון שבראשה הוא עומד אמונה על סיוע לעובדים באסונות טבע, אך אחראית גם על אבטחת המידע בחברה, במיוחד בתחומים הנוגעים לפיתוח מוצרים חדשים. אחד מקודמיו בתפקיד, ג'ון טריולט, עזב את החברה בשנת 2011 אחרי שעובדיו התחזו לקציני משטרה בניסיון להשיב אב טיפוס של אייפון.

מוייר מכחיש את האישומים המיוחסים לו, וגם אפל הודיעה כי פתחה בחקירה פנימית ולא מצאה עדויות למיוחס לו. פרקליטו של מוייר טוען כי מרשו נקלע לסכסוך בין בכירים בתחום השיפוט שבו יושבת אפל. "מדובר במחלוקת ארוכה, מרה וציבורית בין משרד שריף המחוז לבין הפרקליט הראשי, ותומס ספג את הפגיעה. אנחנו נוכיח את זכאותו בבית המשפט ונשים קץ לאישומים השגויים הללו".