רשת גולן טלקום תפצה לקוח ב-1,915 שקלים בגין עוגמת נפש, לאחר שניתקה לו את קו הטלפון הכשר שברשותו ללא התראה מוקדמת בזמן ששהה בחו"ל. "במשך ארבע שעות לא היה לי קו טלפון", טען בתביעה שהוגשה לבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים.

ג', תושב ירושלים טס לפני כשנה עם בת זוגו לחופשה בת שבוע ימים בפולין. לטענתו, גולן טלקום ניתקה לו את קו ביום שישי, דבר שגרם לו לעוגמת נפש גדולה, וגבתה ממנו סכומי כסף מופרזים עבור שיחות טלפון שביצע. עוד הוא ציין כי במסגרת החבילה שרכש, שכוללת 500 דקות שיחות לחו"ל, הוא יכול היה לנהל שיחות מפולין לארה"ב.

ג' ובת זוגו הגישו תביעה נגד חברת גולן טלקום לבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים ודרשו פיצוי של 5,000 שקלים. חברת הסלולר הגישה כתב הגנה ובו ציינה כי לא בוצע שום ניתוק לקו הטלפון של ג', אלא הגבלת שימוש משום שהחיוב עבור השימושים שלו בחו"ל לא עבר באופן תקין ועם הסדרת התשלום הקו חזר לפעול שוב מחדש.

בגולן טלקום הסבירו כי בנוגע לטענותיו של ג' על גביית יתר עבור שיחות שנעשו מפולין לארה"ב, כי השיחות לאותן מדינות לא נכללו בחבילה שרכש והדבר הובהר לו היטב בחוזה ההתקשרות עמו.

עוד טוענת החברה כי ג' ביצע כמות גדולה של שיחות לחו"ל, החיובים היו גבוהים ומאחר ולא הצליחה לגבות מאמצעי תשלום שלו את החריגות שביצע, הוגבלו שירות החו"ל בקו שלו באופן זמני וזאת מחשש להונאה שכן צבר לחובתו סכומי עתק שלא ניתן לגבות אותם בשל העדר אמצעי תשלום בתוקף.

הרשם הבכיר אהרון אורנשטיין שדן בתביעה פסק כי יש לדחות את טענות וקבע כי התובעים יקבלו פיצוי על סך של 1,915 שקל. בפסק הדין קבע כי לג' יש קו טלפון כשר והמכשיר המשמש אותו לכרטיס סים כשר בלבד, דבר שבעצם שגרם לו לניתוק קשר מוחלט איתו.

בגין ניתוק הקו לתובע תשלם גולן טלקום פיצוי על סך 1,000 שקלים, בנוסף ל-500 שקלים פיצוי לדוגמה, 615 שקלים בגין גביית יתר ו-300 שקלים הוצאות משפט.