אידו ג'ינו, ילד הפלא שהקים את חברת ראפיד (Rapid) ב-2015 כשהיה רק בן 17, מפנה את כיסא המנכ"ל לטובת סמנכ"ל הכספים מארק פרנד. ג'ינו ימשיך ללוות את החברה כיועץ טכנולוגיה ואסטרטגיה.

ג'ינו הוא דמות ייחודית בתעשייה והיה סמל להצלחה בגיל צעיר. בגיל 12 הוא פיתח את המשחק הראשון שלו לאייפון, והחל להרוויח כסף מהורדות שלו. תכנות למד באופן עצמאי, מקורסים ברשת ומספרים. בגיל 15 יזם האקתון לבני נוער שקיבל את החסות של גוגל, והפך אותו ליוזמה שהתקיימה בכל העולם. בגיל 16 כבר נכלל ברשימת הצעירים המבטיחים של התעשייה.

את ראפיד (לשעבר RapidAPI) הוא הקים שנה לאחר מכן, יחד עם מיקי חסלבסקי (שכבר אינו בחברה). החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לצוותי פיתוח לרתום לשימושם כלי פיתוח קיימים. במארקטפלייס של החברה מפתחים יכולים לבדוק, לאתר ולהתחבר לממשקי API, שהם שירותים שאפשר לחבר לאפליקציות ותוכנות במקום לפתח אותם בעצמם מאפס. כך למשל מפתחים יכולים לצרוך שירותים כמו שליחת דוא"ל, סליקת תשלומים או שליחת התראות. דב מורן נתן להם את הצ'ק הראשון. 

ג'ינו, שכבר בגיל 16 נכלל ברשימת הצעירים המבטיחים בתעשייה, ימשיך ללוות את החברה כיועץ טכנולוגיה ואסטרטגיה

במארס 2022 הודיעה החברה על מגה גיוס בהיקף של 150 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר. את הסבב הוביל משקיע חדש, סופטבנק, בהשתתפות קומרה קפיטל (Qumra) וסיטי ונצר'ס (Citi Ventures), וכן רבים מהמשקיעים הנוכחיים בחברה הכוללים את קרן ויולה צמיחה (Viola Growth), M12 - קרן ההשקעות של מייקרוסופט, קרן גרוב הישראלית של מורן (Grove Ventures, גרין ביי (Green Bay) וקרן אנדריסן הורוביץ' (Andreessen Horowitz).

"החברה נכנסת לשלב הבא"

ג'ינו מסר כי "Rapid גדלה בקצב מדהים בשש השנים האחרונות, וכעת החברה נכנסת לשלב הבא שלה ומרחיבה את השירותים שלה לחברות ענק בינלאומיות. אני מאמין שזה הזמן הנכון עבורי לפרוש ולהעביר את אחריות המנכ"לות למארק פרנד. המומחיות העמוקה של מארק בניהול ארגונים בעלי צמיחה גבוהה בשילוב עם הגישה שלו, המבוססת על נתונים, ומערכת היחסים ארוכת השנים שלו עם קהילת ההון סיכון, הפכו אותו למועמד אידיאלי להוביל את Rapid לפרק הבא שלה".

לפרנד יש ניסיון של מעל 20 שנים כסמנכ"ל כספים, סמנכ"ל תפעול והון סיכון בחברות SaaS, בסטארט אפים וארגונים גדולים. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל מאוניברסיטת MIT ותואר שני במנהל עסקים מבית הספר לעסקים של הרווארד.