לא מוכנים לאשר שהמידע מהוואטסאפ שלכם יעבור לפייסבוק? כדאי שתתחילו להיפרד. אפליקציית המסרים הפופולרית הודיעה על תנאי שימוש חדשים, שבמסגרתם היא תוכל להעביר לחברת האם, פייסבוק, את כל הנתונים שהיא אוספת עליכם. עד כה ניתן היה לחסום את העברת המידע, אך העדכון החדש יותיר את המשתמשים ללא ברירה.

את ההודעה על תנאי השימוש החדשים קיבלו מיליוני משתמשים בהודעה שקופצת עם פתיחת האפליקציה. לפי אותה ההודעה, יש לאשר את העברת המידע לפייסבוק עד ה-8 בפברואר, כשמי שילחץ "לא כעת" (Not Now) ויתעלם מההתראות הנוספות, לא יוכל להשתמש יותר בשירות.

"בלחיצה על אישור, אתם מקבלים את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות החדשה. עליכם לקבל את העדכון כדי להמשיך להשתמש בוואטסאפ. ניתן גם לבקר במרכז העזרה אם אתם מעדיפים למחוק את החשבון, או אם ברצונכם לקבל מידע נוסף", נכתב בהודעה.

שיתוף הנתונים בין הפלטפורמות הוא הביטוי בשטח לאג'נדה של מייסד ומנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, שמבקש ליצור סינרגיה מוחלטת בין פייסבוק, מסנג'ר, וואטסאפ ואינסטגרם. זאת, במטרה להקשות על המחוקק האמריקאי, אם ידרוש ממנו למכור את שתי החברות שרכש בעשור האחרון.

לפי מרכז העזרה של וואטסאפ, האפליקציה אוספת נתונים כמו מספר הטלפון עמו נרשמתם והמכשיר שממנו אתם מחוברים, ועוקבת אחרי האינטראקציות שלכם עם משתמשים אחרים ועם חשבונות עסקיים, לרבות התשלומים שתבצעו בעתיד דרך האפליקציה. יחד עם זאת, ההודעות שנשלחות בפלטפורמה עוברות הצפנה מקצה-לקצה, כך שהן לא יאוחסנו בשרתי פייסבוק. 

במדינות האיחוד האירופי, למשל, העברת המידע לפייסבוק אסורה - כך שהתקנה החדשה לא תהיה תקפה. בישראל, לעומת זאת, הרגולטור לא מטיל כל הגבלה על ענקיות הטכנולוגיה.