אמש כוכב הרשת תקצר ברו כיכב במערכון של ארץ נהדרת. כלומר, לא תקצר ברו עצמו, אלא הקונספט שעומד מאחוריו. נזכיר שתקצר ברו הוא הכינוי למי שעומד מאחורי חשבון טיקטוק שזכה להצלחה מטאורית בשבועות האחרונים. בתוך זמן קצר, הוא הגיע ל-155 אלף עוקבים בטיקטוק עם יותר ממיליון לייקים לסרטונים שלו, במקביל להצלחה גדולה גם באינסטגרם. הרעיון הוא פשוט: תקצר ברו לוקח סרטוני טיקטוק ארוכים מדי של יוצרי תוכן פופולריים ועושה להם מה שאנחנו מכירים כאמ;לק (ארוך מידי, לא קראתי) - פשוט מקצר אותם והורס להם את הפאנץ׳. 

@tekatser תקצר ברו #תקצר #תקצרברו #סטוריטייםארוך #סטוריטיים ♬ original sound - תקצר ברו

מי שעומד מאחורי תקצר ברו הוא יאיר טל בן ה-17, תלמיד כיתה י״ב שסיפר לאחרונה בראיון ל"ישראל בידור": "ראיתי את הטרנד הזה בחו״ל, ופשוט החלטתי להביא את זה לארץ. אנשים עושים סרטונים של רבע ושעה ואין לי כוח, אז אני פשוט מקצר אותם. אני סובל בשבילם".

הסיבה לכך שתקצר ברו זכה להצלחה גדולה כל כך, היא שמשתמשי טיקטוק החלו לאחרונה לעשות "סטורי טיים", או בתרגום לעברית שעת סיפור, סרטון שבו הם פשוט מורחים את הזמן עם סיפור ארוך ומייגע. טיקטוק מתגמלת סרטונים ויראלים בעלי אורך מינימלי של לפחות דקה, ככה שליוצרי התוכן יש אינטרס מובהק ליצור את אותם סרטונים ארוכים ומייגעים. אבל לא רק הזמן חשוב, גם לבזבז זמן יכול לעזור - אם הגולשים מגיבים לסרטונים ומתעצבנים מהזמן ש"איבדו" בסרטון הוא יקבל חשיפה גבוהה יותר. לכן תקצר ברו הפך לאימת יוצרי התוכן - הוא פשוט הורס להם את הקונספט. 

השבוע אגב אפילו קורין גדעון, שהפכה לכוכבת רשת בשנים האחרונות, נאלצה להתייחס לפארטי פופר הרשמי של הרשת החברתית כשהעלתה סרטון סטורי טיים על אירוע מלחיץ שאירע לבתה, ופתחה אותו במשפט: "דיר באלאק, תקצר ברו".

@tekatser משיב/ה ל-@linoyelimeleh2 תקצר ברו #תקצרברו #תקצר #סטוריטייםארוך #סטוריטיים ♬ צליל מקורי - תקצר ברו

כמו שטל אמר, מדובר בטרנד שעשה עלייה מארצות הברית, ומשתמש בשם "טיים סייבר 9,000" זכה להצלחה רבה - עד שטיקטוק הורידו לו את החשיפה, שוב, כנראה כי הוא פשוט הורס לכמה יוצרי תוכן מובילים את הקונספט.

ההצלחה של תקצר ברו הישראלית הגיעה כאמור אתמול לאולפן של ארץ נהדרת, במערכון בהשתתפות יובל סמו וליאור אשכנזי, בתפקיד השרים גדי איזנקוט (סמו) ובני גנץ (אשכנזי). איזנקוט שימש על תקן תקצר ברו, והוא אפילו הצטייד בקערת הקורנפלקס שמככבת בסרטונים של תקצר ברו המקורי. סמו כאיזנקוט בכל פעם נכנס לדבריו של גנץ וניסה לעשות אמ;לק לצעדים שלו בממשלה - למשל, איזנקוט עשה "תקצר ברו" לסיפור כוונת המעבר בני גנץ לקיבוץ יד מרדכי בדרום. "הוא חושב שנכון עכשיו לעבור לגור בדרום, ויד מרדכי זה בדרום. זמן שחסכתי לכם: שש דקות".

סמו כאיזנקוט אפילו ניסה לתקצר את הפסקת הפרסומות אליה יצא קיציס: "דווקא בתקופה כזאת, תקנו סלטים. משכנתא, ריצפז לגבר, אוטו על בטריות, ליאור רז צולל בסלון, גבינה מתחילה עם חלב. זמן שנחסך: שמונה דקות".

"ממש נהניתי לראות את הדמות שלי בארץ נהדרת אתמול, תודה רבה לכם, היה רק חסר הכובע", מסר לנו תקצר ברו, יאיר טל, בתגובה.