בחודש מרץ האחרון נער סיני בן 15 הובהל לבית החולים לאחר שהתעלף בביתו שבנאנינג, שם התגלה שעבר שבץ מוחי שהותיר את זרועו השמאלית משותקת. הסיבה: הנער התמכר לגיימינג במשך חודש שלם וישן בקושי שעתיים בלילה.

כמו תלמידים רבים בעולם, הנער - המכונה ברשתות החברתיות שיאובין, נכנס לבידוד ביתי מאז חודש פברואר עקב התפרצות הקורונה בסין. הוריו אמרו לרופאים כי הוא בילה את רוב הזמן מאז בחדרו וטען שהוא לוקח קורסים אונליין, אך לאחר מכן הם גילו כי הוא למעשה שיחק במשחקי וידאו לאורך כל הימים והלילות.

״הוא סגר את החלונות ונעל את הדלת״, הם סיפרו, ״לא היה לנו שום מושג מה הוא עושה שם. ראיתי שיחות שניהל אונליין עם חברים שלו, ובהן הוא טען שהוא עייף ושהוא ישן מקסימום שעתיים בלילה״. דוקטור לין, מומחה מוח בבית החולים Jiangbin, אמר כי מצבו חריג ביותר לנוכח גילו, וכי השבץ שעבר נגרם כמעט בוודאות מסגנון חיים לא בריא שניהל הנער בחודש האחרון.

״הסיבה העיקרית היא שהיו לו דפוסי אכילה ושינה חריגים, משום שהוא לא היה בבית הספר, וההורים שחררו לו את החבל יותר מדי. חוסר בתזונה ובמנוחה הוביל לכמויות קטנות של דם וחמצן במוח שלו, מה שגרם לשבץ מוחי״, אמר הרופא.

שיאובין עובר כעת שלל טיפולים משקמים בבית החולים, והרופאים טוענים כי קשה לומר אם יחלים לחלוטין, ואם אי פעם יוכל להזיז שוב את ידו השמאלית.