לראשונה בישראל משלוחי אוכל יגיעו עם רחפנים ללקוחות - אומנם לזמן מוגבל ובאזור מצומצם, אך ככל הנראה מדובר בסנונית ראשונה של תופעה שתתגבר בשנים הקרובות.

רשת המסעדות האסייתיות ג'פניקה הודיעה כי היא משיקה שירות משלוחי רחפנים ללקוחות יחד עם החברות הישראליות CandoDrones, חברת תעופה לרחפנים ו-High Lander, המאפשרת הטסת רחפנים אוטונומית.

השירות החדש ייפתח לפיילוט של 8 ימים - החל מהיום, 6 באוקטובר, עד ה-14 באוקטובר, בימים א'-ה' בין השעות 13:00-16:30. הוא יהיה זמין באזור הרצליה, הכולל את רצועת החוף, אזור תעשיה בהרצליה פיתוח וצפון תל אביב, בהתאם לשכונות מגורים, בהן יש אישור נחיתה.

המשלוחים יוטסו מסניף ג'פניקה הרצליה למרינה הרצליה, חוף הצוק ואזורים נוספים, כאשר מידי יום יהיו בין 6-8 נחיתות.

משלוח רחפנים, ג'פניקה (צילום:  יח"צ)
משלוח רחפנים, ג'פניקה | צילום: יח"צ

בישראל נערכו בחודשים האחרונים אלפי טיסות ניסוי של רחפנים באזור חדרה ונתניה כחלק מפרויקט של משרד התחבורה שמובילים נתיבי איילון ורשות החדשנות, המכונה מיזם נעמ"ה - ניידות עירונית במרחב האווירי. המטרה היא לבחון את יעילות ובטיחות הרחפנים כדי להכין את השטח לקראת שירותי משלוחים של רחפנים בתחומים שונים - תרופות, מזון, בגדים ועוד. 

בעולם מדובר בתופעה שהולכת ומתפשטת. כך, בחודש אוגוסט האחרון הכריזה גוגל כי שירות הרחפנים שלה השלים 100 אלף משלוחים ודיווחה כי שיאנית משלוחי הרחפנים היא העיירה לוגאן סיטי, פרבר של בריסביין - בירת מדינת קווינסלנד שבאוסטרליה.