כריס ג'ונדף הוא כוכב רשת ששם לעצמו למטרה לבקר בכל מדינה ומדינה בעולם, כולל אלה המסוכנות ביותר. בימים אלו נמצא ג'ונדף ביעדים שעלולים לסקרן את הישראלים - בסוריה וקודם לכן לבנון, שם הוא גם התייחס למלחמה עם ישראל. לכריס יש 700 אלף עוקבים בטיקטוק, ובסך הכל הסרטונים שלו צברו נכון לרגע זה 14 מיליון צפיות ברשת החברתית.

"ככה זה מרגיש לטייל בלבנון בזמן הקונפליקט בין ישראל לפלסטינים", פותח ג'ונדף את הסרטון, "לעיתים קרובות ישנם דיווחים על הפצצות ישראליות על חיזבאללה בדרום לבנון, וגם כאלה בפרופיל גבוה יותר בביירות. למרות זאת, דברים לגמרי נורמליים בבירה הלבנונית".

ג'ונדף הסביר כי לבנון מחולקת מאז מלחמת האזרחים במדינה שהתרחשה בשנות ה-80, ובאזור שמסביב לנמל התעופה של ביירות ניכרת ההשפעה האיראנית, בין היתר בשלטי החוצות. עם זאת, הדבר פחות ניכר לדבריו במרכז העיר. "למרות כל מה שרואים בחדשות, החיים נמשכים כאן, כמו בכל מקום אחר", אומר ג'ונדף.

@authentic_traveling Despite all you see in the news, life in Beirut continues on normally. No doubt they have their own problems, but this is the side of things you never see. #beirut #lebanon #travelstory ♬ Stargazing (Slowed + Reverb) - Marcelo De Carvalho

לאחר הביקור בביירות, המשיך ג'ונדף לדמשק, בירת סוריה. אלא שלשם היה לו קשה יותר להיכנס בתור אמריקאי, והוא נעזר בסוכן מקומי לצורך הוצאת הוויזה למדינה. בסוריה לדבריו מלחמת האזרחים במדינה עדיין מורגשת, עם בניינים מופצצים ושכונות שלמות שננטשו. על אף זאת, ג'ונדף מגדיר את הסורים בתור "האנשים הכי חמים, לבביים ומסבירי פנים שפגשתי". עוד טוען שבניגוד למה שמוצג בחדשות, התרבות שלהם "ליברלית וחופשית".

בסרטון אחר טועם ג'ונדף אוכל רחוב סורי, כמו מנה של תירס עם גבינה שלדבריו "מזכירה לו אוכל רחוב במקסיקו" או גלידה סורית מסורתית. עם זאת, על מטיילים אמריקאים בסוריה מוטלות לא מעט סנקציות, מסביר כריס - בין היתר, אסור לשלם בכרטיסי אשראי אלא רק במזומן, ואתרי אינטרנט רבים לא עובדים במדינה, ויש להשתמש בשירות VPN על מנת לגלוש בהם, כולל בטיקטוק עצמה. 

כמו כן, ג'ונדף מספר כי ישנה משטרה חשאית בכל מקום, ולכן לנהוג במשנה זהירות בנוגע לדברים שנאמרים במרחב הציבורי. בסך הכל, הוא מסכם את חוויית הביקור שלו במדינה כחיובית וטוען ש"ברצונו לחזור שוב לסוריה".

@authentic_traveling My experience traveling in Syria #syria #american #travelstory ♬ Calm LoFi song(882353) - S_R

הסרטונים של כריס צברו ויראליות רבה, ובין היתר ניתן למצוא בתגובות לא מעט אזרחים סורים שמודים על כך שחשף צד אחר, פחות מדובר, על המדינה שלהם. כך כתבה גולשת אחת: "תודה רבה שהראית את הפנים היפות של המדינה שלנו", ואילו אחר הוסיף: "סוף סוף מישהו מדבר על סוריה, המדינה האהובה שלי. אני שמח שנהנית ממנה".

הסרטון הוויראלי ביותר של ג'ונדף מהמדינה צבר לא פחות מ-3 מיליון צפיות נכון לרגע זה, ובו הוא מציג מה אפשר לרכוש עם דולר אחד במדינה - לא מעט, למקרה שתהיתם. הוא הצליח להשיג לעצמו אוכל ליום שלם, כולל שתייה, וזאת לאור האינפלציה הגבוהה במדינה.

@authentic_traveling What you can buy with $1 in Damascus, Syria #onedollar #usdollar #damascus #syria #traveltiktok #usa ♬ original sound - Chris - Authentic Traveling