גוגל הכריזה אתמול (רביעי) על תכונה חדשה: חיווי הצפיפות בתחבורה הציבורית. התכונה, שקיימת כבר באפליקציית הרכבת ובאפליקציות כמו מוביט ואוטובוס קרוב, החלה לפעול ב-100 מדינות שונות – ובהן ישראל. מבדיקת NEXTER עולה כי תל אביב היא העיר הראשונה שבה התכונה תהיה זמינה, והיא צפויה לכלול בהמשך ערים נוספות.

לפי גוגל, חיווי התחבורה הציבורית יציג מגוון מצבים, שנעים בין מושבים ריקים רבים לבין תפוסה מלאה. זאת, בהתבסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית ועל שיתוף מידע בין המשתמשים. בגוגל מוסיפים שאיסוף היסטוריית המיקומים יתבצע באופן אנונימי במטרה להבטיח את פרטיות המשתמשים.

כאמור, לא מדובר בתכונה פורצת דרך בשוק. מוביט השיקה פיצ'ר דומה בחודש שעבר, כשנתוני הצפיפות נשענים על דיווחים שמשתמשי מוביט אחרים במקום הגישו ב-10 הדקות האחרונות. מנגד, אפליקציית "אוטובוס קרוב" של הופ און השיקה פיצ'ר דומה לפני כשנה.

זה לא נגמר כאן. גוגל הוסיפה טיימליין (Timeline) חדש לגוגל מפות, שיסכם את השימוש שלכם באפליקציה בחודש האחרון – עם נתונים על אופן הנסיעה ועל המרחקים שגמעתם. בנוסף, האפליקציה תציג לכם מידע גם על הזמן שביליתם במקומות שונים, כמו חנויות, מסעדות ואפילו שדות תעופה. התכונה תהיה זמינה רק במכשירי אנדרואיד, ורק למשתמשים שהפעילו את היסטוריית המיקומים.