תמונתה של שרת הפנים איילת שקד יושבת בפרופיל בכנס התאחדות התעשיינים מול שולחן ריק, כאשר גם בפריים עצמו אין אנשים, הפכה ויראלית אתמול. בתמונה עיניה של שקד נראות עצומות או כמעט עצומות, והיא צולמה בזמן הנאום של בנימין נתניהו. התמונה עצמה צולמה ב-19 באוקטובר, והועלתה רק לאחרי כמה ימים ל"תמונות השבוע" של הארץ, והצלמת אבישג-שאר ישוב שיתפה אותה גם בעמוד הפייסבוק שלה - "ומאז זה התפוצץ", כך לדבריה.

בין הראשונים להתייחס אליה בטוויטר היה רז ציפריס, שכתב: "עד הרגע לא הבנתי את משמעות הביטוי 'תמונה אחת שווה אלף מילים'", בהתייחס לעובדה כי שקד נאבקת בימים אלו לעבור את אחוז החסימה, מטרה שעוד לא נראית באופק.

 

השרה שקד עצמה הגיבה ברשתות החברתיות לתמונה הוויראלית וכתבה: "תודה לאבישג שאר ישוב שתפסה אותי ברגע נדיר של מחשבה. זה לא סוד שאני עוברת ימים עמוסים. נסיעות ממקום למקום. חורשת את הארץ המדהימה שלנו לאורכה ולרוחבה. כן אני עייפה, לא ישנה מספיק, אבל יודעת שאני חזקה ושאני נלחמת. לא רק עבור הבית היהודי אלא עבור המדינה שלי".

את התמונה צילמה אבישג שאר-ישוב עבור "הארץ", וגם היא לא ציפתה לתגובות ולרעש שהיא תעורר. "הייתי עמוק בצילומים, אבל הפלאפון פשוט קרס, אז הבנתי שמשהו קורה‍", היא אומרת ל-mako. "ממש לא צפיתי את זה, ולכן גם העלתי את התמונה רק כמה ימים אחרי שצילמתי. זאת ההזייה".

שאר-ישוב צייצה אף אתמול בטוויטר: "אני מודה שאני לא ממש מתמצאת כאן בטוייטר ושממש לא צפיתי את כמות הציוצים בעקבות התמונה הזאת שצילמתי. אז לפחות למדתי עכשיו איך לצייץ בעצמי כדי לומר תודהההההההה רבהההההה!", כתבה, והפנתה לאתר שלה. 

עד מהרה, התמונה הפכה, בין היתר, למם ברשתות. כאן למשל יש הקבלה לבדידות של פבלו אסקובר, לאחר שנתפס:

וכאן זה הופך ליצירת אמנות של AI

היו גם שיצאו להגנתה של שקד, למול התגובות הרעות שקיבלה

והקבלה ליצירות אמנות אחרות

ולשולחן הריק של פוטין

גם במערכת הפוליטית התמונה זכתה לתגובות, למשל מחברת הכנסת של העבודה, אבתיאסאם מראענה.