דירקטורים במיקרוסופט לחצו על ביל גייטס לפרוש מדירקטוריון החברה אותה ייסד לפני כשנה כשברקע נבדק קשר שלו עם עובדת החברה שנחשב "בלתי הולם", כך על פי דיווח שפורסם אמש (ראשון) בוול סטריט ג’ורנל.

על פי הדיווח הם אף שכרו משרד עורכי דין לביצוע חקירה בנושא, בעקבות מכתב שהתקבל ובו נטען כי הקשר נמשך "לאורך שנים". גייטס, שהיה מודע לעניין, התפטר במרץ 2020 לפני שהבדיקה הסתיימה ולפני שהדירקטוריון קיבל החלטה אופרטיבית בנושא.

דוברו של גייטס מסר כי ההחלטה לעזוב את החברה לא היתה קשורה לנושא, כי מערכת היחסים הסתיימה לפני שני עשורים וכי גייטס פרש מהדירקטוריון על רקע רצונו להשקיע יותר בפעילותו הפילנתרופית.

במקביל דיווח אתמול הניו יורק טיימס כי מלינדה גייטס הוטרדה מהאופן שבו טיפל בעלה בתביעת הטרדה מינית, שלא נחשפה בעבר, כנגד מנהל הכספים הוותיק שלו. על פי הדיווח, גייטס ניסה לסגור את העניין בשקט בשעה שמלינדה התעקשה על חקירה חיצונית.

לפי הפרסום, במספר מקרים גייטס עצמו "רדף" אחר נשים שעבדו במיקרוסופט ובקרן הצדקה של בני הזוג.

בנוסף, על פי דיווחים שונים, ברקע גירושיו של מייסד מיקרוסופט עומד גם הקשר של גייטס עם עבריין המין וסוחר הקטינות ג׳פרי אפסטין.

הפרסומים מגיעים כשברקע גירושיו המתוקשרים של גייטס ואשתו ב-27 השנים האחרונות מלינדה. בתחילת החודש הודיעו בני הזוג על פרידה. גייטס נחשב לאחד מעשירי תבל, והזוג עומד בראש קרן הצדקה הגדולה בעולם.

הכתבה פורסמה לראשונה ב"גלובס"