אילון מאסק הצהיר שהוא ובני משפחתו לא יתחסנו נגד נגיף הקורונה כשהחיסון ייצא לשוק, מאחר שהם לא נמצאים בסיכון להידבק מהנגיף. את הדברים אמר היזם ומנכ"ל טסלה בראיון לפודקאסט Sway של הניו יורק טיימס.

במהלך הפודקאסט, מאסק בן ה-49 התייחס להחלטתו לפתוח את מפעל טסלה למרות הסגר שהוטל במחוז אלמידה בו הוא ממוקם, לתביעה שהגיש נגד המחוז שבקליפורניה, ולפיטורי העובדים שלא הרגישו בנוח לחזור לעבודה. כשנשאל האם הוא ובני משפחתו – כולל ששת ילדיו - יתחסנו נגד הנגיף, הוא השיב: "לא, אני לא נמצא בקבוצת הסיכון של הנגיף וגם לא הילדים שלי".

מנחת הפודקאסט, שהייתה קשוחה למדי עם מאסק, שאלה אותו האם הוא לא חושב שהמדיניות שנקט בתחום הקורונה עומדת בסתירה למדיניות שלו בתחומים אחרים, כמו חקר החלל וייצור מכוניות חשמליות ידידותיות לסביבה. "כולנו נמות בסוף", אמר מאסק בהתייחס למגפה, שמניין קורבנותיה בארצות הברית חצה את רף ה-200,000. לדבריו, ארצות הברית הייתה צריכה לבחון את הפתרון הטוב ביותר לכולם; הסגרים שהוטלו, כך לדבריו, לא היו הפיתרון המתאים. "זה הפחית את האמון שלי באנושות, כל הדבר הזה... חוסר הרציונליות של אנשים באופן כללי", הוסיף.

כזכור, בחודש מאי הצליח מאסק להחזיר לעבודה את מפעל טסלה בפרמונט, שנסגר ב-23 במרץ בעקבות סגר שהוטל במחוז אלמידה שבקליפורניה. לפי הדיווחים, עובדי טסלה נתבקשו לחזור לעבודה בהודעות טקסט ובשיחות טלפון – ואלה שסירבו סיכנו את מקום העבודה שלהם. בחודש יולי טענו שלושה עובדים לשעבר כי פוטרו מטסלה בעקבות סירובם לחזור לעבודה. "החברה, כולל אילון, לא מתייחסת לבריאות העובדים. ייצור המכוניות עולה על הבריאות שלנו", אמר אחד מהם.

כשנשאל בראיון איך הרגישו עובדי טסלה, שהרגישו שהם מסכנים את בריאותם כשנאלצו לחזור לעבודה, השיב מאסק: "יופי, שישארו בבית. אם יש להם סיבה לגיטימית לכך שהם בסיכון מפני הנגיף, אז הם צריכים להישאר בבית". המנחה, קארה סווישר, לא ויתרה למאסק גם כאן וביקשה ממנו לנסות ולהיכנס לנעלי העובדים שנאלצו לחזור למפעלים. מאסק השיב: "כדאי שנעבור הלאה. אני לא רוצה להיכנס לויכוח על הקורונה".

לצד זאת, מאסק הדגיש את המאמצים שהוא משקיע במלחמה בנגיף, והתייחס לעבודתו עם מומחי האפידמיולוגיה באוניברסיטת הרווארד. "השקענו לא מעט זמן בעבודה משותפת עם הרווארד לטובת חקר נוגדנים, וטסלה מייצרת מכונות עבור CureVac". בהתייחס להתבטאות של ביל גייטס, שאמר שאילון מאסק צריך להפסיק להתבטא בנושא הקורונה, הוסיף: "אנחנו מייצרים את המכונות שמייצרות חיסונים עבור החברה שאתה מושקע בה".