האקרים רוסיים גנבו מאות תמונות אישיות של הנסיך הארי ומייגן מרקל, כולל תמונות של המלכה בחתונתם, כך נחשף בביוגרפיה חדשה בשם "מחפשים חופש".

ביוגרפיה חדשה שכתבו אומיד סקובי וקרולין דורנד, מפרטת כיצד האקרים רוסים גנבו בספטמבר 2018 מאות תמונות של הנסיך הארי והדוכסית מסאסקס, מייגן מרקל, בהן תמונות של בני הזוג במהלך צילומי האירוסין והחתונה שלהם.

הביוגרפיה מספקת תיאורים דרמטיים ופרטים חדשים על האירועים שהובילו לעזיבתם של הזוג את חיי המלוכה, על אף שהזוג עצמו בחר שלא להתראיין לספר.

מקור סיפר למחברים כי דליפת התמונות הייתה "קריאת השכמה" למייגן והארי, שנפגעו מאוד מכך שהאקרים הצליחו לגנוב את התמונות שצילם הצלם אלכסיי לובומירסקי, לאחר שהצליחו להשיג גישה לחשבון הענן המקוון שבו הן נשמרו.

בין 200 התמונות הגנובות היו תמונות שלא פורסמו מעולם של הארי ומייגן עם המלכה אליזבת' בחתונה, אשר חלקן הודלפו ברשת, אך נחשבו כמזויפות.

Getty Images (צילום: WPA Pool; GettyImages IL)
הנסיך הארי בוכה, החתונה המלכותית מאי 2018 | צילום: WPA Pool; GettyImages IL

בין התמונות היו גם תמונות לא מחמיאות שנועדו למחיקה, כמו תמונות של בני משפחת המלוכה עם עיניים עצומות. ההאקר הדליף חלק מהתמונות לאתר שיתוף התמונות, טמבלר (Tumblr). אמנם מעריצים רבים הניחו שהן מזויפות, אך מאחורי הקלעים חשו דאגה רבה בארמון קנזינגטון.

הארי ומייגן נבהלו מאוד לשמוע שהיה כל כך קל לפרוץ ולהשיג דברים אישיים שלהם. בסופו של דבר, רק קומץ מצילומי החתונה הרשמיים שוחררו.

על פי הדיווחים, ההאקרים הצליחו להשיג כך גישה למחשב של הצלם לובומירסקי, ובקיץ האחרון אכן דווח כי מחשבו של צלם האופנה הניו יורקי נפרץ.