רשת האינטרנט באיראן חוותה שיבושים משמעותיים היום (שבת), כך פרסמה סוכנות הידיעות הרשמית האיראנית תסנים – שמקורבת למשמרות המהפכה. ההפרעות לגלישה קרו בעקבות מתקפה ישראלית מטעם קבוצת לוחמי סייבר בשם "WeRedEvils", שהבהירה שביצעה את המהלך.

"פרצנו לתשתיות הטלקומוניקציה של איראן, וגרמנו להפרעה רצינית לכל האינטרנט במדינה", כתבה קבוצת ההאקרים הישראלית בציוץ באנגלית בחשבון הטוויטר שלה. אותו ציוץ נחתם בעברית ב"ביחד ננצח", עם אימוג'י של לב כחול ודגל ישראל. למרות קבלת האחריות של הקבוצה, קיימים גורמים בישראל המטילים ספק בהיותה ישראלית. יחד עם זאת, הם הבהירו כי התקיפות שלה אמיתיות ומשמעותיות.

בעמוד של סוכנות הידיעות האיראנית תסנים נכתב: "רשת האינטרנט במדינה משובשת לכמה דקות". לפי נתונים של "נטבלוקס", חברה העוסקת בביצוע מעקב אחר מדדים של אבטחת סייבר – מתברר סדר הגודל של הפגיעה שביצעו ההאקרים הישראלים. הם הראו הבוקר כי רמת קישוריות האינטרנט הלאומית באיראן ירדה ל-57% בהשוואה לרמה הרגילה.

אותה קבוצת האקרים ישראלית טענה בשלבים המוקדמים יותר של המלחמה, לפני כחודש, שהצליחה לפרוץ לרשת החשמל באיראן – ולהשבית מערכות שלמות בלב טהראן. באותו היום נרשמו שיבושים ברשתות החשמל האיראניות. "בימים האחרונים הצלחנו לפרוץ לעשרות מערכות רגישות איראניות שלא נפרט לגביהן, ובהן מערכת החשמל בטהראן ובכפרים שמסביבה", כתבו אנשי ""WeRedEvils" על אותה המתקפה.