בארד (Bard), המתחרה של גוגל ל-ChatGPT, משחרר את העדכון המרשים ביותר שלו, מה שיכול בקלות לתת לו את ההובלה על פני הצ'אטבוט של חברת OpenAI. היום גוגל משיקה את הגרסה החזקה ביותר של בארד עד כה. במסגרת העדכון היא מרחיבה את הגישה לפיצ'רים שהיו קיימים רק באנגלית לשפות ולמדינות חדשות, ובמקביל משלבת את הצ'אטבוט עם אפליקציות ושירותים של גוגל לקבלת תגובות מועילות יותר. בנוסף, החברה מנסה לתקן את אחת הבעיות הגדולות שלו - הטעויות. כעת בארד זוכה לפיצ'ר המשופר "Google it", כך שתוכלו לעשות דאבל צ'ק על התשובות שלו. 

גישה למדינות נוספות

גוגל מרחיבה עכשיו את הגישה לפיצ'רים ששוחררו בחודש יולי, והיו קיימים רק בשפה האנגלית, ליותר מ-40 שפות, וביניהן עברית. לדוגמה, היכולת להעלות תמונות עם Google Lens, לקבל תמונות בתגובות של בארד ולהתאים את התגובות שלו לצרכים שלכם (לדוגמה: לבקש תגובה קצרה או ארוכה יותר, קלילה יותר או מקצועית יותר). 

בארד מתחבר לאפליקציות ולשירותים של גוגל

השינוי המשמעותי ביותר לטעמנו, שכרגע רק בשפה האנגלית, הוא שגוגל משיקה היום הרחבות לבארד ומכנה זאת דרך חדשה לקיים אינטראקציה ושיתוף פעולה איתו. עם תוספים, בארד יכול למצוא ולהציג מידע רלוונטי מכלי גוגל שבהם אתם משתמשים - כמו יוטיוב, גוגל מפות, גוגל דוקס, ג'ימייל, גוגל טיסות (Flights), דרייב ומלונות, גם כשהמידע שאתם צריכים נמצא במספר אפליקציות ואתרים שונים.

לדוגמה, אם אתם מתכננים טיול לניו יורק, תוכלו עכשיו לבקש מבארד לאתר את התאריכים שמתאימים לכולם בג'ימייל (אשר מסונכרן ביומנים כבר), לחפש מידע בזמן אמת על טיסות ומלון, לבדוק הנחיות במפות לצורך הגעה לנמל התעופה, ואפילו לצפות בסרטוני יוטיוב על דברים שאפשר לעשות ביעד - והכל בתוך שיחה אחת עם בארד.

במעבר חד מתכנון טיול לחיי העבודה שלנו, ניתן למשל לבקש מבארד לחפש "את קורות החיים שלי שכותרתם יוני 2023 מהדרייב ולסכם אותם לפסקה קצרה בנימה אישית", ולהמשיך לשתף פעולה לצורך מכתב חדש שתוכלו לשלוח למעסיק החדש.

בצל המשפט המתנהל כרגע בארה"ב נגד חברת גוגל והשימוש שלהם במידע שלנו, גוגל מצהירה: "אנחנו מחויבים להגן על המידע הפרטי שלכם. אם תבחרו להשתמש בתוספי Workspace, התוכן שלכם מג'ימייל או מהדוקס ודרייב לא ייחשף לבודקים אנושיים, לא ישמש את בארד כדי להציג לכם מודעות ולא ישמש לאימון המודל של בארד. וכמובן, אתם שולטים תמיד בהגדרות הפרטיות שלכם כשאתם מחליטים כיצד אתם רוצים להשתמש בתוספים האלה, ותוכלו לכבות אותם בכל זמן".

לבצע דאבל צ'ק על התגובות של בארד ולהתבסס על שיחות משותפות

החל מהיום בתשובות באנגלית, תוכלו להשתמש בכפתור "Google it" של בארד כדי לבצע בקלות דאבל צ'ק על התשובות שלו. כאשר תלחצו על הסמל "G", יוכל בארד לקרוא את התגובה ולהעריך אם יש תוכן מרחבי האינטרנט שיכול לבסס את מה שענה. במקרים אלה, תוכלו ללחוץ על הביטויים המודגשים ולהיחשף למידע תומך או סותר שנמצא במנוע החיפוש.

בנוסף, גוגל גם מאפשרת להתבסס על שיחות של בארד עם אחרים יותר בקלות. החל מהיום, כאשר מישהו משתף איתכם צ'אט עם בארד באמצעות קישור, אתם יכולים להמשיך בשיחה ולשאול אותו שאלות נוספות על הנושא הזה או להשתמש בו כנקודת התחלה לשיחה משלכם.

הדגם החזק ביותר עד כה 

לפי גוגל, כל התכונות החדשות הללו אפשריות לאור עדכונים שעשו לדגם ה-PaLM 2 שלה, הדגם "החזק ביותר עד כה". בהתבסס על המשובים של המשתמשים, גוגל יישמה טכניקות למידת חיזוק מתקדמות כדי לאמן את המודל להיות יותר אינטואיטיבי ויצירתי.