בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר בשבוע שעבר (רביעי) עונש של ארבע שנות מאסר בפועל על אביתר לארי, לשעבר סמנכ"ל תיאטרון "האינקובטור". לארי הורשע בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום ב-27 צעירים, בהם 12 קטינים בגילאים 15 עד 17, אחרי שפתח חמישה פרופילים פיקטיביים והתחזה לנשים בפייסבוק, באינסטגרם ובסקייפ.

"הוא פנה אליי בשם דינה ושלח לי תמונות של בחורות ערומות. זה נראה לי אמיתי לגמרי", שיחזר אחד המתלוננים. "הוא טען שאין לו מצלמה במחשב וביקש ממני להתפשט ולגעת בעצמי". לפי כתב האישום, לארי איים על המתלונן שיסיים עמו את הקשר אם לא יענה לבקשותיו. "הוא אמר לי: 'אם אתה לא מחרמן אותי עכשיו, אנחנו גמרנו". 

במקרה אחר התחזה לארי לאישה בשם דניאלה וערך שיחות וידאו עם נער בן 15. "הוא גרם לי להתפשט ולגעת בעצמי כשהכול מתנהל בשיחת וידאו. הייתי בטוח שאני מתכתב עם דניאלה. הוא אמר לי: 'תגנח מאמי'. בחיים לא הייתי מאמין שמדובר בגבר שרימה אותי", טען הנער בפני חוקרי המשטרה.

צעיר נוסף בן 19, שנפל אף הוא קורבן לשיטתו של לארי, טען כי קיבל ממנו סרטון של "דינה" ושל חברתה, עד שגילה שמדובר בכלל בסרטון שהורד מאתר פורנו. "פה הבנתי שהוא משקר אותי, שהוא לא דינה ולא כלום, והחלטתי לנתק את הקשר", ציין המתלונן בעדותו במשטרה. "שאלתי אותו כמה פעמים: 'למה אתה משקר אותי?', אבל הוא לא ענה לי. אז הבנתי שמדובר בהונאה והחלטתי להתלונן במשטרה".

שורת הקורבנות של לארי ארוכה במיוחד; בהמשך הוא יצר קשר עם א', בן 22, ותיעד אותו במצבים אינטימיים. גם אז הוא השתמש בשם דינה. "האמנתי שזו לגמרי אישה. שעזרה לי להתגבר על הבושה ממנה סבלתי. גבר? בחיים לא הייתי מאמין. מאז שזה קרה סגרתי את הפייסבוק והאינסטגרם שלי", סיפר.

"הוא היה אדם נחמד ומקסים שהיה אחראי על נושא ההטרדות המיניות בתיאטרון, האיש האחרון שהייתי מאמין שהיה מטריד מינית קטינים", סיפר קולגה לשעבר של לארי. עם פרסום האישומים לפני כשנה, נטען כי לארי היה הממונה על הטרדות מיניות בארגון השחקנים (שח"ם). מטעם הארגון פורסמה אז הכחשה גורפת.

התובעת מפרקליטות מחוז תל אביב ביקשה לגזור על לארי שש עד תשע שנות מאסר בפועל, לצד תשלום פיצויים למתלוננים. מנגד, הסנגורית עו"ד שני דרי ביקשה לגזור על מרשה תשעה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, וזאת בהסתמך על המלצת שירות המבחן.

השופטים קבעו כי מעשיו של לארי חמורים וגזרו עליו ארבע שנות מאסר בפועל, שנה וחצי מאסר על תנאי, ופיצוי של 2,000 שקל לכל אחד מהמתלוננים. בפרקליטות מחוז תל אביב שוקלים לערער על העונש לבית המשפט העליון.