תלמיד לשעבר של הרב אמנון יצחק שהשמיץ אותו ואת אשתו בהודעות וואטסאפ, ובסרטונים ביוטיוב והטיח בהם מילים קשות - יפצה אותם בסכום של 33 אלף שקלים.

הפרשה החלה לפני כשלוש שנים. התלמיד שחזר בתשובה והיה חלק מחצרו של הרב, החליט בשלב מסוים לעזוב את הקהילה שלו ופתח במאבק חזיתי נגד הרב אמנון יצחק ואשתו כאשר גידף אותם והשתמש במילים קשות וקללות נגדם בקבוצת הווטאסאפ 'כוח להשמיע את האמת', בה חברים חסידים רבים.

הרב ואשתו שחשו נפגעים עד עמקי נשמתם מדברי התלמיד לשעבר, החליטו להגיש נגדו תביעת לשון הרע לבית משפט השלום בהרצליה. לטענתם, דברי הנתבע הפכו לוויראליים והופצו בהיקף רחב יותר, דבר שפגע בשמם הטוב.

התלמיד לשעבר הגיש כתב הגנה לפיו מדובר בתביעת 'השתקה' וטען להגנת תום לב וכי מדובר בקבוצת וואטסאפ של כ-20 איש.

השופט גלעד הס קבע בפסק הדין, כי הדברים של התלמיד לשעבר הם בגדר לשון הרע שנועדו להשפיל ולבזות את התובעים בקרב הציבור אליו הם משתייכים, וכי לא מדובר בקללות או בגידופים בעת כעס אלא במילים שנכתבו באופן מחושב.

לדברי השופט, ישנן קללות סתם כמו זבל ומסריחה אבל המילים הקשות יותר שבהן השתמש התלמיד, אינן קללות וגידופים אלא התייחסות להתנהגות מינית שלא מקובלת ולכן הם בגדר לשון הרע באופן מובהק.

השופט ציין עוד, כי הנתבע עצמו הודה שדבריו לא נאמרו בעידנא דריתחא (בזמן של כעס) אלא כדי להשפיל את אשת הרבה ולפגוע ולבזות את הרב עצמו.

השופט חייב את התלמיד לשעבר לפצות את השניים ב-33 אלף שקלים. בנוסף, הוא הדגיש כי לא מדובר בתביעת השתקה שכן מדובר בכמה פרסומים פוגעניים שהנתבע כלל לא טרח להתנצל על דבריו ודבריו לא נאמרו בתום לב והוא לא האמין שהם אמת, וכי הוא פגע בפרטיותה של אשת הרב.