ההשקה של הפלייסטיישן 5 כבר מזמן הוכתרה בתור ההשקה הגדולה ביותר של קונסולה בהיסטוריה. בין אם מדובר בתעלול יחצ"ני או בתכנון גרוע של סוני, המשווקים ברחבי העולם פשוט לא מקבלים יחידות, והלקוחות, בתורם, מוכנים לשלם אלפי שקלים נוספים. הסיטואציה הקשה הזו, במיוחד על רקע עונת חגי הקניות, מאפשרת לספסרים לחגוג ובענק; אחד מהם הוא מארק, בן 22 מארצות הברית, שרכש לא פחות מ-221 קונסולות וגרף לכיסו 40 אלף דולר תוך פחות משבוע.

בראיון לביזנס אינסיידר, שנערך בעילום שם כדי להגן על פרטיותו (ועל שלומו, כנראה), הוא הסביר כיצד הצליח להבטיח לעצמו כל כך הרבה יחידות. לדבריו, הוא השתמש בבוטים כדי לרכוש 111 קונסולות עם כונן אופטי ו-110 קונסולות דיגיטליות בשווי הכולל של 99,500 דולר, ולאחר מכן התחיל לפרסם מודעות מכירה. כצפוי, הוא מצא לא מעט שהסכימו לשלם 1,000 דולר ויותר – וכך הצליח לגרוף 40,000 דולר שהועברו לחשבון הפייפל שלו. הוא אמנם עדיין לא מכר את כל המלאי שלו, אבל הוא מעריך שהוא יצליח לכסות את ההשקעה הראשונית.

View this post on Instagram

A post shared by PS GAMING WORLD (PS5) (@ps_gamingworld)

לפי הביזנס אינסיידר, מארק רכש ניסיון רב בתחום הספסרות: מוקדם יותר השנה הוא הצליח לזהות ביקוש גבוה למכנסי טריינינג ולבריכות שחייה ביתיות – ועשה בדיוק את אותו הדבר. "אם אני יכול להרוויח אפילו אגורה ולעשות את זה באופן חוקי, אז אני ארכוש ואמכור מחדש".

הפעם מדובר אמנם במקרה קיצוני, אך גם בישראל ניתן למצוא ספסרים שמנסים להרוויח כסף על גבם של לקוחות נואשים. כך, חיפוש קצרצר בשוק (Marketplace) בפייסבוק הוביל את מערכת NEXTER למספר מודעות מכירה של הפלייסטיישן 5 עבור 5,000 שקלים ויותר, כשהמחיר המומלץ לצרכן הוא כ-2,000 שקלים בלבד. המלאי של הקונסולה צפוי להתחדש ולהפוך לסדיר רק בחודשי האביב, כך שניתן להעריך שהתופעה תימשך עוד זמן מה. 

עוד ב-NEXTER:
>> זה מה שחשבנו על הפלייסטיישן 5
>> ראש בראש: פלייסטיישן 5 מול אקס בוקס