האיש השלישי בעושרו בעולם, ביל גייטס, חשף השבוע שהוא מעדיף להשתמש במכשירי אנדרואיד ולא באייפון. "אני למעשה משתמש במכשיר אנדרואיד", אמר מייסד מיקרוסופט בראיון לעיתונאי הניו יורק טיימס אנדרו רוס סורקין, אותו העניק לקראת צאת ספרו החדש. "אני משחק עם אייפונים לעתים קרובות כדי להישאר מעודכן, אבל המכשיר הקבוע שלי הוא אנדרואיד".

בתגובה לשאלה אם "מדובר בעניין דתי", גייטס ציין את "הסיבה האמיתית" לכך שהוא מעדיף אנדרואיד: האפליקציות שמגיעות עם המכשיר. "חלק ממכשירי אנדרואיד מגיעים עם אפליקציות של מיקרוסופט ישר מהקופסה, וזה נוח לי יותר", אמר איש התוכנה והפילנתרופ. זאת, למרות שאפליקציות זמינות של מיקרוסופט זמינות להורדה גם בחנות האפליקציות של אפל. "יצרניות אנדרואיד יותר גמישות בכל הקשור לחיבור בין התוכנה למערכת ההפעלה. זה מה שהתרגלתי אליו", הוסיף. "להרבה מהחברים שלי יש אייפון, אז אין כאן עניין טהרני".

הראיון התרחש ברשת החברתית קלאבהאוס (Clubhouse), שמבוססת על חדרי צ'אטים בהם שולחים הודעות קוליות. היא זמינה להורדה רק למשתמשי אפל, וניתן להשתמש בה בהזמנה בלבד; לכן, כדי להתחבר לחדר של רוס סורקין ולהשתתף בראיון, גייטס נאלץ לחרוג ממנהגו ולהשתמש באייפון. פול דוידסון, ממייסדי קלאבהאוס שנכח בראיון, אמר בתגובה שהרשת החברתית משקיעה את מירב מאמציה בפיתוח גרסה לאנדרואיד.

בהמשך דבריו, גייטס הודה שהייתה לו מערכת יחסים "לא קלה" עם סטיב ג'ובס, והוסיף שהמייסד המנוח של החברה היה איש יוצא דופן. את יתר הראיון הוא הקדיש לספרו החדש "איך להימנע מאסון סביבתי" (How to Avoid a Climate Disaster), וסיפק כותרות נוספות בנושא מגפת הקורונה ושינויי האקלים.