בתפקיד מקולי קאלקין - מנחם הורוביץ: תודו שאם הייתם שומעים את השורה הזו לפני שבוע כנראה שלא הייתם מאמינים, וגם עכשיו זה עדיין משונה - אבל מצחיק במיוחד. בפרק האחרון של "ארץ נהדרת" שודר מערכון ששילב טכנולוגיית AI ייחודית ששתלה את פרצופו של העיתונאי לדמותו של הילד האיקוני בסרט "שכחו אותי בבית". מאז השידור הרשת לא נרגעת מהמערכון, כשמאות תגובות מציפות את הרשת.

"בבקשה סרט שלם", כתבה אחת הגולושות בפייסבוק, ואחר הוסיף, "נחנקתי מצחוק". תגובות רבות טענו כי מדובר אולי באחד המערכונים הטובים של התוכנית, כשאין ספק שיש הסכמה שמדובר באחד היצירתיים שבהם. גם מי שהפכה לאחת מהמסבירות הבולטות ברשת במלחמה, אלה קינן, החמיאה. "אתם נסוגים לליטאני או שאתם צמאים לעוד", ציטטה מהמערכון ב-X, לשעבר טוויטר.

 

איתי גל, מנחה סדנאות שילוב של AI בקרייאטיב וסושיאל, מנהל סושיאל בחברת Overwolf, ומי שהיה אחד מהגורמים שמעורבים בתהליך היצירה, סיפר ל-mako על העבודה עם "ארץ נהדרת". "כמובן שאני לא היוצר הבלעדי. לפני המלחמה הייתי בפגישה איתם על איך אפשר לשלב בין בינה מלאכותית והומור במהלך העונה, אבל אז המלחמה פרצה והם נכנסו למוד יותר רציני. הרעיון והכתיבה הגיעו מהמערכת של 'ארץ', כשמאחורי הרעיון עומדים דור מוסקל ורשף שי. אני בעיקר המבצע של הדבר".

כמה זמן זה לקח?
"עבדתי על זה באופן מרוכז במשך כמה ימים".

קיבלת תגובה זכורה במיוחד?
"אני מת לדעת מה הוא חושב, לשמוע ביקורת ממנו. שמחתי לראות ביקורות טובות, אמרו שזו הפוגה קומית מהמצב. יש עכשיו סלידה משימוש ב-AI, וחששתי שיגידו שזה נראה מכוער. אני שמח שאנשים פתוחים לרעיון של שימוש בבינה המלאכותית באופן יצירתי. אני מקווה לעשות עוד כאלה" 

העלילה הולבשה על הסרט המקורי, כשהורוביץ נותר התושב היחיד בקריית שמונה ונאלץ להגן על היישוב. על פרצופי הגנבים הולבשו פניו של מזכ"ל חזבאללה, חסן נסראללה, ואפילו עומר אדם קפץ לביקור אורח. לצד ההומור, הסרטון הכיל גם ביקורת על הטיפול בגזרה הצפונית, כשבקרב האזרחים שעוד נותרו להתגורר באזור קיימת תחושה כי נאלצים לדאוג לבתיהם ולביטחונם.