עובד בחברת פיננסיים בינלאומית מהונג קונג נפל בהונאת רשת - ושילם 25 מיליון דולר לנוכלים שהשתמשו בטכנולוגיית דיפ פייק כדי להתחזות לסמנכ"ל הכספים (CFO) של החברה בשיחת ועידה.

התרמית המתוחכמת גרמה לעובד להשתתף בשיחת וידאו עם מי שלדעתו היו עוד כמה אנשי צוות מהחברה, אבל כולם היו למעשה דיפ פייק, כך מסרה משטרת הונג קונג בתדרוך לתקשורת ביום שישי האחרון. "מתברר שכל מי שהעובד ראה בשיחת הוועידה, היה מזויף", מסר הקצין ברון צ'אן שון-צ'ינג לתקשורת המקומית.

צ'אן אמר שהעובד החל לחשוד לאחר שקיבל הודעה שהגיעה לכאורה מסמנכ"ל הכספים של החברה בבריטניה. העובד חשד שמדובר בניסיון פישינג, שכן הוא דיבר על הצורך בביצוע עסקה סודית.

עם זאת, העובד שם בצד את הספקות המוקדמים שלו לאחר שיחת הווידאו, מכיוון שאנשים אחרים שנכחו בה נראו ונשמעו בדיוק כמו עמיתים שהוא זיהה, כך סיפר צ'אן. לאחר שהאמין שכולם בשיחה היו כאמור עובדים אמיתיים, העובד הסכים להעביר 200 מיליון דולר הונג קונגיים (כ-25.6 מיליון דולר). באותו תדריך, הוסיפה המשטרה כי נעצרו שישה חשודים בהקשר להונאות מסוג זה.

ההונאה שבה היה מעורב סמנכ"ל הכספים המזויף התגלתה ככזאת רק לאחר שהעובד אימת את הפרטים עם המשרד הראשי של התאגיד.

רשויות ברחבי העולם מודאגות יותר ויותר מהתחכום של טכנולוגיית דיפ פייק ומהשימושים המסוכנים בה. כך למשל, בסוף ינואר תמונות פורנוגרפיות לכאורה שנוצרו על ידי בינה מלאכותית בהן נראית כוכבת הפופ טיילור סוויפט, התפשטו ברשתות החברתיות והדגישו את הפוטנציאל המזיק שמציבה טכנולוגיית הבינה המלאכותית. התמונות נצפו עשרות מיליוני פעמים לפני שהוסרו מהפלטפורמות השונות.

התמונות של סוויפט עשו כל כך הרבה רעש שאפילו הבית הלבן התייחס לכך, ואולי אפילו יקדם חקיקה בנושא. "זה מאוד מדאיג", אמרה דוברת הבית הלבן קארין ז'אן-פייר והפצירה ברשתות החברתיות לנקוט במגוון פעולות: "בזמן שרשתות חברתיות מקבלות את ההחלטות העצמאיות שלהן לגבי ניהול תוכן, אנחנו מאמינים שיש להן תפקיד חשוב באכיפה של החוקים שלהן כדי למנוע הפצה של מידע שגוי".