האם אחד היתרונות הגדולים של אנדרואיד על פני אפל, שלא מאפשרת הקלטת שיחות, בדרך להיגמר? מדיניות חדשה של גוגל תביא להסרת אפליקציות הקלטת השיחות מחנות האפליקציות שלה החל מהחודש הבא. לפי השינוי, הקלטת שיחות לא תתאפשר יותר דרך ממשקי ה-API (נתיב ייעודי בשרת לביצוע פעולה מסוימת) של גוגל.

מאחר שממשקי ה-API של גוגל הנוגעים להגדרות נגישות לאנשים עם מוגבלויות, הם הדרך היחידה של אפליקציות צד שלישי להקליט שיחות באנדרואיד, אפליקציות אלו לא יוכלו יותר להיות מוצעות החל מה-11 במאי. מדובר באפליקציות פופולריות, ביניהן Automatic Call Recorde (מקליט שיחות אוטומטי), טרו קולר (Truecaller) ועוד.

בהצהרה ל-CNET, גוגל הסבירה שממשקי ה-API של הנגישות מתוכננים במטרה לעזור לאנשים עם מוגבלויות להשתמש במכשירים ובתוכנות שלה ולא למטרת הקלטת שיחות. בנוסף, החברה עושה זאת לשמור על הפרטיות של המשתמשים וגם בגלל שחוקים הנוגעים להקלטת שיחות משתנים בין מדינה למדינה._OBJ

באנדרואיד 10 גוגל חסמה הקלטת שיחות כברירת מחדל, וכדי לעקוף את ההגבלה, אפליקציות בגוגל פליי החלו להשתמש ב-API של נגישות להקלטת שיחות.

יחד עם זאת, בניגוד ל-iOS של אפל, מערכת ההפעלה אנדרואיד היא מערכת פתוחה, המאפשרת למשתמשים להוריד אפליקציות מחנויות שאינן שלה, אולם יש לזכור שהאבטחה שלהן עשויה להיות פחותה מאשר בחנות פליי של גוגל.

חשוב לציין, שמכשירי טלפון של סמסונג ושיאומי שמגיעים עם הקלטה מובנית בחייגן השיחות ימשיכו להקליט שיחות.