בחודש שעבר השיקה אפל את מערכת ההפעלה החדשה למכשירי אייפון, iOS 14. הגרסה החדשה כוללת חידושים רבים ודרמטיים בממשק המשתמש (שעליהם כתבנו ב-NEXTER), אך מסתבר שהיא לא חפה מבעיות. בסוף השבוע שעבר הצהירה אפל שמשתמשים עלולים לסבול מהתרוקנות מהירה של הסוללה בסמארטפון ובשעון, והמליצה על צעד דרסטי במיוחד: מחיקה מלאה של תוכן המכשיר.

בפוסט רשמי שהעלתה אפל באתר האינטרנט שלה, חשפה החברה שבעה באגים ותקלות שמהם עלולים לסבול משתמשים שעדכנו גרסה. הבעיות נוגעות בעיקר לאפליקציות הפיטנס והבריאות של אפל. כך, למשל, משתמשים לא מצליחים לטעון באפליקציית פיטנס את מפות המסלולים שתועדו בעזרת השעון החכם; ואפליקציות הבריאות, כמו אלה שמודדות את הדופק ואת הפעילות הפיזית, לא נטענות בשעון. יחד עם זאת, הבעיה העיקרית היא סוללה שנגמרת במהירות.

כצפוי, משתמשים ברשת היו הראשונים לדווח על הבעיות לאחר העדכון. "אם לא ביצעתם את העדכון ל-Ios14, אל תעשו את זה. הסוללה מתרוקנת באופן שלא ייאמן. מ-90% לשלושה אחוזים תוך שעה אחת", כתב משתמש אחד ב-28 בספטמבר. מאז הציוצים בטוויטר ממשיכים:  "iOS זוללת את הבטריה שלי", כתבה משתמשת אחת, ומשתמשת אחרת הוסיפה: "זה רק אני או שהסוללה גרועה יותר אחרי העדכון?".

אם אתם סובלים מהבעיות הללו, אפל ממליצה לכם להסיר את השעון מהסמארטפון שלכם, לגבות את כל המידע שלכם ב-iCloud, לבצע מחיקה מלאה של המכשיר, להתחבר מחדש לחשבון ה-iCloud, לשחזר את תוכן המכשיר, לחבר מחדש את השעון ולשחזר את הגיבוי האחרון.

>> כל השמועות לקראת ההשקה: מה צפוי באייפון 12?