אחד מהדיג'ייז והמפיקים המוזיקליים הפופולריים ביותר בעולם, דיוויד גואטה, שיתף השבוע סרטון שלו מנגן מול אלפי מעריציו שיר שהשתמש בקולו של אמינם, אבל הראפר לא באמת שר בו, כי השיר נוצר בבינה מלאכותית. בכיתוב כתב גואטה: "תן לי להכיר לך... Emin-AI-em".

הסרטון מתחיל עם קולו של אמינם שנוצר בבינה מלאכותית שאומר: "זהו הסאונד של ה-Future Rave, אני יוצא מהמחתרת!". Future Rave הוא ז'אנר של מוזיקת דאנס אלקטרונית, שמזוהה עם דיוויד גואטה ומורטן ברום.

מאוחר יותר בראיון, גואטה הסביר איך הוא הוסיף את קולו של אמינם על הטראק שלו: "זה משהו שעשיתי כבדיחה וזה עבד כל כך טוב, לא האמנתי! גיליתי את האתרים האלה של ה-A.I. בעיקרון אתה יכול לכתוב מילים בסגנון של כל אמן שאתה אוהב. אז הקלדתי: 'תכתוב בית בסגנון אמינם על Future Rave', ואז עברתי ל-A.I אחר שיכול ליצור מחדש את הקול. הכנסתי את הטקסט והשמעתי את הקטע ואנשים השתגעו ברחבה".

זו לא הפעם הראשונה שדיוויד גואטה חולק כבוד לאמינם. עוד ב-2019, הוא ניגן את "Lose Yourself" של אמינם בפסטיבל MDL Beast, הפעם באמצעות המוזיקה והקול המקוריים של אמינם. 

אם במקרה תרצו לשמוע את הקטע המלא, חבל כי אי אפשר. גואטה הוציא ציוץ המשך לסרטון, ובו כתב שלא ישחרר את הקטע, אבל הוא כן מתכוון לנגן אותו בהופעות שלו.

גואטה לא הרחיב על התוכנות בהן השתמש, אבל ייתכן שהוא השתמש בצ'אט המפורסם בעולם - ChatGPT של חברת OpenAI בתור בסיס לכתיבת המילים של אמינם.

באשר לשירה עצמה, ישנם מספר משתמשים שניחשו כי גואטה השתמש ב-AI שיודע לעשות ראפ בשם UBERDUCK. למרות שבסרטונים שהעלו השיר לא נשמע ממש מוצלח, ייתכן שהגרסה של אמינם דווקא יותר טובה מהדוגמאות ברשת.

בעבר כבר שמענו על הניסיון של מעריץ ליצור שיר לזמר אחר, ניק קייב, בעזרת אותו צ'אט, והזמר הגיב בבוז מוחלט לתוצאה: "זה לא נראה טוב, מארק. האפוקליפסה בדרך. השיר הזה גרוע".

גם ענקית הטכנולוגיה גוגל, אשר עובדת על מספר רב של מיזמים הקשורים לבינה מלאכותית, השיקה לאחרונה מיזם מוזקלי שרחוק מאוד ממה ששמענו. במיזם של גוגל, שלא שוחרר לקהל הרחב עדיין, ניתן להכין מוזיקה ע"י כתיבת טקסט המתאר את מה שרוצים. למשל סימפוניה של בטהובן בעזרת שריקות.