כלפי היזם והמנהל שרבים ראו כ"הכי משפיע בעולם", בוצע באחרונה תהליך בדיקה מטעם דירקטוריון OpenAI, שהגיע למסקנה כי סם אלטמן היה לא היה גלוי מול הדירקטוריון לאורך זמן. מה שקוראים אצלנו "פאק באמינות", כך לפי ההודעה הלקונית שפרסמה החברה בדקות האחרונות.

"הממצאים לא מאפשרים לו לממש את אחריותו", מסרה החברה בפוסט בבלוג שלה. "לדירקטוריון אין עוד אמון ביכולתו להמשיך להוביל את OpenAI". 

‏מדובר בשוק משמעותי לאדם שהוביל את החברה הכי מדוברת בתחום הכי בולט ובועט בעולם. לא נמסרו פרטים נוספים לגבי אותה "בעיית אמינות". ‏את אלטמן תחליף באופן זמני מנהלת הטכנולוגיות הראשית של החברה, מירה מוראטיה עד למציאת מנהל/ת קבוע/ה. ‏

זמן קצר לאחר ההודעה על הפיטורים, הגיב אלטמן בטוויטר: "אהבתי את התקופה שלי ב-OpenAI. זה היה מהפך עבורי באופן אישי, ואני מקווה שגם קצת בשביל העולם. יותר מכל אהבתי לעבוד עם אנשים כל כך מוכשרים. יהיה לי יותר מה לומר על ההמשך מאוחר יותר".

אלטמן הוא מייסד שותף של OpenAI, החברה שמאחורי ChatGPT ומחולל התמונות דאלי, וכיהן בעבר כיו"ר הדירקטוריון עם אילון מאסק.‏ אלטמן הפך בשנה האחרונה לאישיות הכי נחשבת בעולם הבינה המלאכותית. בקיץ הוא ביקר בישראל, ואז השיב לשאלתנו לגבי הסכנות הטמונות בפיתוח בינה מלאכותית עוצמתית, וטען כי הפוטנציאל שלה להועיל גבוה משמעותית מפוטנציאל הנזק. הוא הודה עם זאת כי גם הוא מוטרד מהסכנות הללו.