נטפליקס פרסמה הערב (רביעי) את התנאים החדשים שייכללו בשינוי האסטרטגי של החברה, שמהותו מניעת שיתוף סיסמאות כדי "לייצר רווחים משיתוף החשבונות". כרגע אין התייחסות של חברת הסטרימינג לישראל, אבל ככל הנראה זה רק עניין של זמן עד שגם בארץ ייגבה תשלום נוסף ממנויים שחולקים פרופיל עם אחרים.

"תמיד הקלנו על אנשים שחיים יחד לשתף את חשבון הנטפליקס שלהם עם פיצ'רים כמו פרופילים וסטרימינג שיתופי נרחב. אולם בזמן שהם נהיו פופולריים במיוחד, הם גם יצרו בלבול לגבי מתי ואיך אתה יכול לחלוק בנטפליקס. היום, למעלה מ-100 מיליון משקי בית חולקים חשבונות – מה שמשפיע על היכולת שלנו להשקיע בטלוויזיה ובסרטים חדשים ומעולים", נכתב בהצהרה ששחררה היום החברה.

נטפליקס הודיעה כבר בשנה שעברה שהתוכנית שלה למנוע שיתוף סיסמאות תצא לפועל ב-2023. בהצהרה שפרסמה היום, הודיעה החברה כי לאחר שנבדקו במהלך השנה האחרונה גישות שונות ליישום התוכנית שלה באמריקה הלטינית, כעת ניתן להפיצן גם בקנדה, פורטוגל וספרד. "ההתמקדות שלנו הייתה בלתת למנויים שליטה טובה יותר לחשבון שלהם", נכתב.

משתמשי פרימיום עדיין יוכלו להוסיף חשבון נוסף, משני, עבור שני אנשים (מקסימום) שלא חיים יחד איתם, אולם ייאלצו לשלם. כרגע פרסמה החברה מחירי הרצה בלבד, אבל המחירים נעים בין 7.99 דולרים ל-5.99 יורו – לכל אדם נוסף. אולם מי שיתחיל לשלם - חשבון הנטפליקס שלו לא "יתאפס", אלא יישאר עם הסדרות שבהן צפה וההמלצות המותאמות אישית עבורו. כפי שנכתב בהצהרת החברה, "חשבון נטפליקס מיועד למשק בית אחד".