שווי השוק של ענקית השבבים Nvidia טיפס אמש לשיא כל הזמנים וחצה לראשונה את רף הטריליון דולר במהלך המסחר בנאסד"ק. עם פתיחת הבורסה, נסחרת מניית אנבידיה במחיר של כ-405 דולר למניה כשהיא עולה ביותר מ-4%. עם זאת, אנבידיה סיימה את יום המסחר אתמול בנאסד״ק עם שווי שוק של 990.7 מיליארד דולר, לאחר עלייה של 3% במנייתה למחיר של 401.11 דולר.

עד היום, רק שש חברות אמריקאיות הגיעו אי פעם לשווי שוק של טריליון דולר או יותר: אפל ומיקרוסופט, שכל אחת מהן שווה כיום יותר מ-2 טריליון דולר; אלפאבית, החברה האם של גוגל, ואמזון, שכל אחת מהן שווה כיום יותר מטריליון דולר; וכן מטא - החברה האם של פייסבוק, וטסלה, ששתיהן הצליחו בעבר להגיע לשווי של טריליון דולר. בעקבות הזינוק במנייתה היום, אנבידיה היא החברה השביעית במועדון האקסקלוסיבי הזה.

עד היום, רק שש חברות אמריקאיות הגיעו אי פעם לשווי שוק של טריליון דולר או יותר: אפל ומיקרוסופט, שכל אחת מהן שווה כיום יותר מ-2 טריליון דולר; אלפאבית, החברה האם של גוגל, וכן אמזון, מטא וטסלה

מתחילת השנה רשמה מניית אנבידיה זינוק של 167%, בעיקר הודות לציפיות הגבוהות מהחברה למלא תפקיד מרכזי בשוק השבבים התומכים ביישומי בינה מלאכותית (AI). התלהבות נוספת נוצרה מסדרת הכרזות שפרסמה אנבידיה בכנס COMPUTEX בטאיפיי השבוע, שבו הציגה, בין השאר, סוג חדש של מחשבי-על, DGX GH200, שצפויים לאפשר את הגל הבא של יישומי בינה מלאכותית. ענקיות הטכנולוגיה גוגל, מטא ומיקרוסופט צפויות להימנות עם הלקוחות הראשונים של מחשבי העל של אנבידיה, שיסייעו להם בפיתוח יישומי AI.

מתחילת השנה רשמה מניית אנבידיה זינוק של 167%, בעיקר הודות לציפיות הגבוהות מהחברה למלא תפקיד מרכזי בשוק השבבים התומכים ביישומי בינה מלאכותית (AI)

נוסף על כך, ביממה האחרונה פרסמה אנבידיה לא פחות מאשר 7 הודעות לתקשורת, שבהן היא מציגה שורה של מוצרים ושירותים חדשים שקשורים ל-AI. בין השאר, כפי שדיווחנו ב-tech12, הכריזה ענקית השבבים האמריקאית על פיתוחו של "Israel-1", מחשב-העל החזק בישראל ואחד החזקים בעולם, שישמש לפיתוח מערכות בינה מלאכותית גנרטיבית על ידי אנבידיה עצמה ועל ידי לקוחותיה, בהשקעה של מאות מיליוני דולרים.

אנבידיה, Nvidia logo  (צילום: Michael Vi, shutterstock)
אנבידיה. צופה לשבור את שיא ההכנסות השנה | צילום: Michael Vi, shutterstock

בשבוע שעבר זינק שווייה של אנבידיה בכ-25%, לאחר שהחברה הצליחה לנפץ את תחזיות האנליסטים בוול סטריט בדוחותיה הרבעוניים. בתחזית שפרסמה הנהלת אנבידיה, היא צופה כי החברה תסכם את הרבעון הנוכחי עם הכנסות של כ-11 מיליארד דולר, שיהיו גבוהות ביותר מ-50% מהתחזיות של וול סטריט וישברו את שיא כל הזמנים של החברה.

אנבידיה סיכמה את הרבעון שהסתיים ב-30 באפריל עם הכנסות של 7.19 מיליארד דולר, שהיו נמוכות ב-13% מהכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד, אבל מעל לתחזית הקונצנזוס של וול סטריט. בשורה התחתונה, דיווחה החברה על רווח נקי רבעוני של 2.04 מיליארד דולר (בחישוב GAAP), גדול ב-26% מאשר בתקופה המקבילה. בחישוב Non-GAAP, רשמה אנבידיה רווח מתואם של של 1.09 דולר למניה, נמוך ב-20% מאשר ברבעון המקביל, אבל גבוה מתחזית הקונצנזוס.