אפל קיימה אתמול (שלישי) אירוע מיוחד כדי להשיק אייפדים, וזאת בנוסף לאירוע המרכזי של חודש ספטמבר בו הם מכריזים על האייפונים החדשים וכנס המפתחים המתקרב שבו ידיעו על מערכת ההפעלה הבאה שלהם, ה-iOS18. 

לאחר שנתיים שבהן החברה לא הכריזה על אייפד אייר חדש, החברה הציגה 2 מכשירים חדשים עם גדלים חדשים, אייפד אייר 11 אינץ' ואייפד אייר 13 אינץ'. "בפעם הראשונה, אייפד אייר מגיע בשני גדלים - 11 אינץ' אייר מעוצב מחדש והאייר 13 אינץ' המרהיב", אמר ג'ון טרנוס, סמנכ"ל הנדסת חומרה בחברה.

טרנוס השתמש גם באירוע של אתמול כדי להגדיר מחדש את משמעות האייפד אייר במערך האייפדים. הוא אינו ביצועי כמו האייפד פרו, אך הוא מכיל יותר תכונות מדגם האייפד הבסיסי. "האייר נועד לספק תכונות מתקדמות שקיימות בפרו והופך אותן לזמינות במחיר סביר אפילו יותר", אמר.

המצלמה גם הוזזה כך שהיא נראית טבעית יותר כאשר מחזיקים את האייפד לרוחב. עבור גוף האלומיניום, ישנן ארבע אפשרויות צבע - כחול, סגול, אור כוכבים ואפור חלל.

בעוד שהאייפד אייר החדש עדיין מגיע עם 128 ג'יגה-בייט תמורת 599 דולר (או 799 דולר לאפשרות ה-13 אינץ'), אפל מוסיפה אפשרויות אחסון נוספות - 256 ג'יגה-בייט, 512 ג'יגה-בייט ו-1 טרה. במילים אחרות, אם אתם צריכים הרבה מקום אחסון, כבר לא צריך לקנות את דגם הפרו. בנוסף המעבד שודרג ל-M2. המכירה המוקדמת תתחיל בשבוע הבא.

עם כל הכבוד לאייפד אייר, גולת הכותרת של האירוע הייתה כמובן הצגת דגמי הפרו החדשים. הגעתו של מכשיר הדור השביעי מסמנת את השדרוג הגדול הראשון לטאבלט הפרימיום מאז 2022. "אנחנו לא רק הולכים למתוח את גבולות האייפד", ציין סמנכ"ל אפל ג'ון טרנוס במהלך האירוע, "אנחנו הולכים למחוץ אותם".

המכשיר החדש מבדיל את עצמו משאר האייפדים בעיקר בגלל תוספת של שבב ה-M4 שהוכרז לאחרונה. למעשה, זה המכשיר הראשון שקיבל אותו, המייצג שינוי במפת הדרכים של אפל, שהעדיפה את מחשבי המק על פני האייפדים.

המעבד החדש מבטיח "עד 50% ביצועים מהירים יותר" על פני שבב ה-M2 בדגם האחרון, כך על פי החברה, וגם ה-GPU (מעבד גרפי) שודרג. המנוע העצבי החדש כולל 16 ליבות, שלדברי החברה "מהיר פי 60" מהדור הראשון.

הפרו החדש מציג לראשונה גם את תצוגת ה-OLED האייפד שכל כך חיכו לה, ומרחיבה עוד יותר את הפער בינו לבין מכשירי אייפד אחרים. הטאבלט מגיע בגדלים של 11 ו-13 אינץ', במשקל 444 ו-580 גרם בהתאמה. המכשירים דקים במיוחד - דגם ה-13 אינץ' בעובי של 5.1 מילימטר בלבד, שלדברי אפל, הוא המכשיר הדק ביותר שלה אי פעם (עובי ה-11 אינץ' הוא 5.3 מילימטרים). שני הדגמים מקבלים את תצוגת ה-OLED החדשה. מבחינת המחיר, דגם ה-11 אינץ' מתחיל ב-999 דולר וה-13 אינץ' ב-1,299 דולר. שניהם ניתנים להזמנה מוקדמת היום ומתחילים להישלח בשבוע הבא ברחבי ארה"ב.

לא רק אייפדים

לצד ה-OLED אייפד פרו והאייפד אייר M2, אפל הכריזה גם על מקלדת (Magic Keyboard) חדשה עם משענת כף יד מאלומיניום ומשטח עכבר גדול יותר עם משוב הפטי - ולבסוף, שורת פונקציות. מקלדת הקסם החדשה מגיעה בשני גדלים - אחד עבור הפרו 11 אינץ' ואחד עבור דגם 13 אינץ', ובשני צבעים: שחור וכסף. הדגמים עולים $299 ו-$349, בהתאמה, וכמו האייפדים החדשים, הם זמינים להזמנה מראש היום, עם משלוח בשבוע הבא בארה"ב.

בנוסף אפל הכריזה גם על הדור השלישי של העיפרון שלה, עם כמה תכונות חדשות כמו הוספת תמיכה -Find My שתמנע ממנו ללכת לאיבוד ויכולות חדשות להתאמת קצה העיפרון למשימות יצירתיות שונות. ה-Apple Pencil Pro זמין להזמנה היום תמורת 129 דולר, והוא מציג תכונות קרובות יותר למה שתמצאו בעטים עבור טאבלטים המיועדים לציור - כמו תכונת גירוסקופ, "Barrel Roll" ומחוות לחיצה למעבר בין פונקציות. זהו העדכון האמיתי הראשון לסדרת Apple Pencil מאז הוכרז דגם הדור השני ב-2018.