כמה ימים בלבד עברו מאז שאפל שחררה את עדכון הגרסה iOS 14.5 למכשירי אייפון ואייפד, לצד עדכונים לשעונים מתוצרתה. כעת היא משחררת עדכון קריטי, לאור פרצת אבטחה חמורה שהתגלתה – וקוראת לכל המשתמשים לעדכן במהרה את המכשירים לגרסה 14.5.1.

פרצת האבטחה הקריטית נמצאת ב-WebKit, המנוע שעליו מבוסס הדפדפן ספארי. לפי הדיווחים ברשת, בגרסאות הקודמות אתרים זדוניים היו יכולים להחדיר שורות קוד ולהפעילן ללא בדיקה. אגב, פרצת האבטחה עשויה לפגוע בכם גם אם אתם משתמשים בגוגל כרום או בספארי, מאחר שאפליקציות עשויות להשתמש במנוע ללא ידיעתכם.  

לא מדובר בפעם הראשונה שאפל דוחקת במשתמשיה לעדכן בדחיפות את המכשירים. בינואר 2021 שחררה החברה את הגרסה iOS 14.4 בה היא תיקנה שלוש פרצות חמורות, ששתיים מהן נגעו אף הן למנוע הדפדפן ואחת לקרנל של מערכת ההפעלה. חודשיים אחר כך היא שיחררה את הגרסה 14.4.2 כדי לתקן פרצה שאפשרה לאתרים זדוניים לגשת למידע באתרים פתוחים אחרים.

כיצד מבצעים את העדכון?

יש להיכנס להגדרות (Settings) – כללי (General) – עדכון תוכנה (Software Update) ולעקוב אחר ההנחיות. כבכל עדכון תוכנה, מומלץ לוודא שהתמונות והקבצים החשובים לכם מגובים בשירות iCloud. זאת, למרות שאין סכנה לאובדן מידע.

אם יש לכם מכשיר ישן יותר, הסירו חשש מלבכם: אפל דאגה להפיץ עדכון אבטחה גם עבור מכשירים שלא זכו לעדכון ל-iOS 14.