סייברפאנק 2077 הוא אחד המשחקים שחיכו להם יותר מכל בעולם הגיימינג. מאות מפתחים עבדו על המשחק במשך כשמונה שנים, ואחרי שלוש דחיות מתוקשרות, המשחק יצא לאוויר העולם ב-10 בדצמבר השנה. עם זאת, כנראה שהמשחק לא אפוי מספיק: המוני משתמשים מתלוננים על באגים משמעותיים שלא מאפשרים להם לשחק. כך, באמצע נסיעה שגרתית באופנוע או בזמן ניסיון תעופה, המשחק קורס ומתרסק.

אם לא שמעתם עדיין על סייברפאנק, מדובר במשחק פעולה בגוף ראשון המתרחש בשנת 2077, וניתן לבחור בו דמויות שונות ולבצע רשימה ארוכה של משימות. למעשה, הציפיות מהמשחק היו כל כך גבוהות - וישנם גיימרים שהגדירו אותו בתור "GTA של העולם הרטרו-עתידני". את הדמות הראשית, אגב, מגלם קיאנו ריבס - שתרם את קולו ודמותו למשחק. 

את המשחק ייצרה חברת CD Projekt הפולנית, שהתפרסמה בעיקר בזכות סדרת המשחקים The Witcher. להשקת המשחק נלווה באז חסר תקדים, מאחר שהחברה הבטיחה שהוא יהיה "אחד המשחקים האיכותיים שיצאו אי פעם". לא מדובר במשחק זול במיוחד: עבור עותק פיזי לפלייסטיישן 4 תשלמו 50 דולר, עבור עותק לאקסבוקס תשלמו 300 דולר ועבור עותק בסטים תשלמו 270 שקלים. לפי החברה, בימים שאחרי ההשקה נמכרו לא פחות משמונה מיליון עותקים, כשרק בסטים (Steam) רשמה החברה הכנסות של יותר מחמישים מיליון דולר. 

אלא שלמרות ההצלחה במכירות וההייפ, המשחק נחשב לכישלון קולוסלי. בימים האחרונים ההאשטג #CyberPunk הוא אחד המובילים בטוויטר, ולא מסיבה טובה: רבים מהגולשים מכנים את המשחק "הפלופ הגדול בהיסטוריית הגיימינג". 

לאור הרעש, חברת CD Projekt נאלצה לפרסם הודעת התנצלות על הבאגים הרבים, והבטיחה שהכל יתוקן בעדכונים שיוזרמו למשתמשים בינואר ובפברואר. "היינו צריכים להשקיע יותר מאמצים כדי להבטיח שהמשחק יעבוד היטב בפלייסטיישן 4 ובאקסבוקס וואן", נכתב בהודעה שפרסמה החברה בטוויטר לפני כשבוע. "אנחנו נתקן את הבאגים ונשפר את החווייה הכללית. גל העדכונים הראשון כבר שוחרר והבא יגיע בשבוע הקרוב". 

בינתיים, סוני החליטה להוריד את המשחק מחנות המשחקים שלה ואף להציע החזר כספי לרוכשי העותקים הדיגיטליים. גם משתמשי אקסבוקס יוכלו לקבל את כספם בחזרה, אך המשחק עדיין זמין לרכישה בחנות המשחקים של מיקרוסופט. במקביל, מניית CD Projekt, הנסחרת בבורסה הפולנית, ירדה בכ-13 אחוזים ביממה האחרונה.