"האם אתם יודעים כמה זמן לוקח למצוא בת זוג בימים האלה? אתה צריך לצאת להמון דייטים, המון. ויש טינדר, ובאמבל וקיופיד. מי זה בכלל הקיופיד הזה? אבל אז אתה מגיע לטוויטר ויש שם דברים נפלאים. גם בחורות מצחיקות. וככה הסיפור שלי מתחיל. מצאתי בחורה מאוד מצחיקה בטוויטר ואחרי כמה ימים היא הייתה מאצ' בקיופיד שלי".

ככה נפתח המונולוג של ג'רי סיינפלד, לו היה מתרחש ב-2022, וככה גם נפתחה הצעת הנישואים המקורית של אלירן מויאל לבת זוגו, קרן רובין.

מויאל, בן 31, מתל אביב, בעל תואר שני במדעי המחשב, עתודאי ששירת ב-8200 והתעסק בלמידה עמוקה, וכיום CTO של הסטרטאפ שהקים – Humanz, החליט לנצל את כל הידע הטכנולוגי שלו בשביל סרטון דיפ פייק מושלם.

"השתמשתי ב-2 טכנולוגית, אחת כדי ליצור את השמע - השתמשתי ברשת שנקראת tactorton2 שעושה text to speech, כאשר הזנתי לה מידע של שמעים של ג'רי סיינפלד", מסביר מויאל ל-mako. "הטכנולוגיה השנייה היא wav2lip שנועדה על מנת לסנכרן את השפתיים של סיינפלד מהסרטון כדי שיתאימו למה שנתתי לו להגיד. בנוסף, הייתי צריך בחלק מהמקרים לערוך ידנית את השמע כדי שיישמע טוב בעזרת audacity - לשנות את הקצב או העוצמה, ולפעמים אפילו את הטקסט שכתבתי כי היו מילים שנשמעו יותר טוב. לקחתי גם הרבה חלקים מהפרק וניסיתי להתאים את החלק המתאים למשפט המתאים - מבחינת תנועות ידיים ועוד".

העבודה על הסרטון, שמסתיים בשאלה של סיינפלד – "אני רוצה לבלות את שארית חיי איתך, האם תתחתני איתי?", נמשכה בסך הכול חודש. "עבדתי על זה בעיקר בבקרים – ב-40 דקות שיש לי בין הזמן שהיא הולכת לעבודה לזמן שבו אני יוצא לעבודה ולפעמים בסופי שבוע. אנחנו גרים יחד בדירה קטנה בתל אביב אז היה קשה לעבוד על זה מבלי שהיא תגלה", מספר מויאל.

הם ביחד כשנה, והדייט הראשון שלהם היה בעיצומו של הסגר השלישי ("עשינו טייקאוואי וישבנו בחוץ"). מויאל כאמור עקב אחרי רובין, מנהלת סושיאל במשרד הפרסום אהוי וגם בעלת העמודים בפייסבוק - "אפשר ללטף את החתול שלך" ו"משפט מדכא בכל יום", בטוויטר, וכשהיה להם מאצ' באפליקציית ההיכרויות אוקיופיד, זיהה אותה מיד.

להצעת הנישואים בחר מויאל בסיינפלד כי הם מאוד אוהבים את הסדרה, ונוהגים לצפות בה בנטפליקס. "זה היה ערב רגיל, תכננתי שזה יקרה השבוע אבל לא ידעתי מתי זה יהיה בדיוק. ראינו סדרה אחרת - הכתר, והזמנו וולט, ואז הצעתי להעביר לפרק של סיינפלד לפני שהולכים לישון. כדי שהיא לא תשים לב שאני יוצא מנטפליקס ומעביר לסרטון מהמחשב, הראיתי לה סרטון כלשהו ביוטיוב. באותו זמן הוצאתי את הטבעת מהמחבוא ושמתי את הפרק המיוחד", מספר מויאל. "אחרי שהפעלתי את הפרק היא הופתעה מאוד, ולקח לה כמה שניות להבין מה קורה. בחלק שהוא אומר 'התחתני איתי', כרעתי ברך והיא הסכימה".

אלירן מויאל וקרן רובין (צילום: באדיבות המצולמים)
אלירן מויאל וקרן רובין | צילום: באדיבות המצולמים

"האמת שזה הגיע ברגע שהכי פחות ציפיתי לו", חושפת רובין את הצד שלה. "חשדתי כשסיינפלד התחיל לדבר על כל מיני אפליקציות שיש היום, שאין מצב שזה הופיע בפרק מלפני 30 שנה. נראה לי שצחקתי ובכיתי באותו זמן, כי הסרטון היה סופר מצחיק אבל גם התרגשתי נורא כשהבנתי שזה לא חלק מהפרק".

ויש לה גם מסר חשוב לקוראות: "יש איזו הנחה שאם את האישה את צריכה לשבת ולחכות לטבעת. אני אחרי שבעה חודשים יחד שלחתי לו את הטבעת שאהבתי, וכתבתי לו חצי בצחוק שאם הוא יצטרך לבחור טבעת פעם, אז זו מוצאת חן בעיניי. אנחנו ב-2022. אם את אוהבת מישהו את יכולה להגיד לו שזה מה שבא לך שיקרה. אנחנו כבר לא צריכות לשבת ולחכות".