החללית הישראלית בראשית שלחה תמונות ראשונות מהירח, ממרחק של כ-470 קילומטר מפני הירח. אתמול הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית הצליח להכניס את החללית בהצלחה למסלול היקפי סביב הירח, לקראת נחיתה ביום חמישי.

מצוות בראשית נמסר כי לאחר בחינת הנתונים הראשוניים שהתקבלו במהלך הלילה החללית נמצאת במסלול מצוין כמתוכנן.  במהלך התמרון שנערך אתמול נצפו בעיות סינוור בעוקבי הכוכבים, הצוותים ההנדסיים בוחנים את ההשפעה על מתכונת הנחיתה, המתוכננת ליום חמישי בשעה 23:00 זמן ישראל בערך. במהלך השבוע הקרוב התמרונים וההכנות האחרונות לנחיתה יערכו באינטנסיביות.

בתמונה הראשונה ניתן לראות את הצד הרחוק של הירח, התמונה מספקת נראות נדירה של פני הירח בפרספקטיבה שלא ניתן לצלם מכדור הארץ. בתמונה זו כדור הארץ מוסתר על ידי הירח. המכתשים הגדולים יותר הנצפים על הירח הינם מכתשים עתיקים ביותר בני יותר מ 4.5 מיליארד שנים, המכתשים הקטנים יותר הם צעירים יותר.

בראשית שוגרה בהצלחה לחלל לפני כחודש וחצי, לאחר שמונה שנות עבודה של עמותת SpaceIL ובשיתוף התעשייה האווירית - במימון של תורמים פרטיים (ובראשם מוריס קאהן) שנתנו 100 מיליון דולר. החללית תוככננה ונבנתה ביוזמה של יהונתן ויינטראוב, כפיר דמרי ויריב בש שנרשמו לתחרות של חברת גוגל. התחרות מאז הסתיימה, אך השלושה שהקימו עמותה וצוות המשיכו באתגר, ובמקביל פתחו ביוזמה להעביר חינוך מדעי וטכנולוגי לבני ובנותנוער ברחבי הארץ.