בעוד הציבור בישראל מחכה לראות האם תושג הפסקת אש, הצעת נישואין מרגשת שקבלה חיילת מילואים אתמול (ב') השכיחה מהחיילים שצפו בהצעה, ולו לרגע, את מצב הלחימה. חן מור יוסף, 23, גויסה לפני שבוע בצו 8 בתור חובשת באזור ירושלים. מאז ביקור ביום שישי לא ראתה את בן זוגה, רועי רחמים, 26. אלא שאתמול, בזמן תדריך בבסיס, הפתיע רחמים את חברתו עם הצעה שלא יכלה לסרב לה.

הצעת נישואין חן מור יוסף (צילום: צילום ביתי- חן מור יוסף)
"אפילו המג"ד התקשר להגיד מזל טוב". רועי רחמים וחן מור יוסף | צילום: צילום ביתי- חן מור יוסף
"זה היה מאד מפתיע ומרגש, במיוחד בגלל כל המצב"

מול מפקדיה ויתר החיילים שמשרתים איתה בפלוגת מילואים של פיקוד העורף, זכתה יוסף בהצעת נישואין מרגשת מצד בן זוגה. שני הסטודנטים, שנמצאים בזוגיות צמודה מזה כשנתיים, הכירו בזמן לימודי ניהול משאבי אנוש במכללת הדסה בירושלים. "דיברנו על זה שאנחנו רוצים להתחתן די מזמן ודיברנו על ציפיות, אבל הוא ממש הפתיע פה", מספרת יוסף בראיון ל-NEXTER. "לא חשבתי שזה יקרה בשלב הזה. זה היה מאד מפתיע ומרגש, במיוחד בגלל כל המצב, ככה באמצע כל הבלגאן. אני מאושרת".

אין תמונה
חן מור יוסף ורועי רחמים בימים אחרים

יוסף אומרת שההצעה אירעה באמצע שיחה עם המפקד שלה, כשכל החיילים ישבו יחד. "זאת הייתה הפתעה גמורה. לא יכולתי לנשום מרוב התרגשות וזה היה מושלם מבחינתי". עם זאת, היא אומרת שהם ככל הנראה ידחו את תכנון החתונה עד שהמצב הביטחוני יירגע. "אנחנו לא נתחיל מייד את כל התכנונים. אנחנו רוצים להתחתן בקיץ הבא, כך שאני לא מאד לחוצה לצאת. זה צו 8 וזה מאד חשוב. כשאצא, נחגוג עם המשפחות ויהיה ממש שמח".

לטענתה של יוסף, למרות המצב, לא היה טיימינג טוב יותר להצעה מאשר ההווה. "אנחנו במציאות קשה וזו המציאות שלנו כבר הרבה שנים. אי אפשר לעצור את החיים. צריך לעשות את מה שצריך כדי להתמודד עם המציאות, אבל מצד שני החיים ממשיכים, אם רוצים או לא רוצים. זו בהחלט נקודה מאד משמחת בכל המצב הזה". עוד הוסיפה שזכתה ללא מעט ברכות מצד המילואימניקים שמשרתים יחד איתה. "קיבלתי הרבה ברכות מכל המפקדים והחיילים ואפילו המג"ד התקשר להגיד מזל טוב. אנחנו אחרי כל המילואים האלה הופכים להיות משפחה".