זה קרה ביום שישי האחרון בשעות הבוקר בתחנת רכבת 'נבון' שבירושלים. הנוסעים המתינו לרכבת לכיוון נתב"ג ומשם לתל אביב. לפתע אחת הנוסעות, לבושה בבגדים שחורים וחומים, מכוסה בפניה, התיישבה על הפסנתר שהרכבת הציבה במקום והחלה לנגן.

הנוסעים היו בהלם מהנגינה שנמשכה כמה דקות וניסו לנחש במי מדובר - אבל ללא הצלחה. צביקי פליישמן, תושב ירושלים, שמסייע רבות לנפגעי תקיפה מינית במגזר החרדי ואף דאג שהתוקפים כולל רבנים יועמדו לדין פלילי ויישלחו לכלא, תיעד את נגינת הנוסעת והעלה לדף הפייסבוק שלו.

"עוד לא נתפר הבגד השחור שיעצור את הנפש מלפרוץ החוצה ולדבר את עצמה", כתב פליישמן. הגולשים התרגשו מאוד עד דמעות מהנגינה וחלקם ניסו לנחש במי מדובר אבל נכשלו. אחד הגולשים טען שאולי מדובר בחיילת לשעבר, אחרים הצטמררו מהנגינה.

"גילו ברעדה. מטלטל לצפות בנגינה שלה", כתב הגולש אורי שהגיב לפוסט. "משפט אחד שווה אלף סרטונים", כתב נחמיה. דניאל הוסיף: "מילה אחת יצא לי. וואו".

הגולשת אורית העריכה שמדובר בצעירה חברת כת חרדית קיצונית: "השקיעו בה... עד שנכנסה לכת". רחלי: "רואה את זה שוב ושוב פשוט מדהים!!!. איזה מארש זה?". מנגד, הגולש יעקב סיכם בהתרגשות: "ובכל מקרה יבורך אלוהי המזל שמזמן לך לצפות בכל אותן תופעות אנושיות מרתקות".

פליישמן עצמו העריך בשיחה עם mako כי ייתכן ומדובר בצעירה החברה בכת 'השאלים' בה הנשים מקפידים לכסות את כל גופן ועיניהן מפאת הצניעות.