בעוד אנחנו רצים כל עוד נפשנו בנו לתפוס מחסה מהסופה בחוץ, בצד השני של העולם אנשים דווקא התחילו להוריד בגדים ולהצטלם בעירום באוויר הפתוח. טרנד חדש והזוי משהו ברשת, בשם "Frozen Chook", קורא לאנשים להצטלם בעירום בפוזה מכורבלת של עוף קפוא בסופר.

 

#FrozenChook meal combos now available over counter. Get in while they last! Send your photo to FrozenChook.com

Posted by FrozenChook.com on Saturday, October 24, 2015

מה שמשתנה בין התמונות הוא הלוקיישן, שנשאר נתון לדמיונם של המצטלמים. כפי שניתן לראות באתר frozenchook.com, בדף הפייסבוק, בהשטאג #frozenchook באינסטרגם או בעמוד הטוויטר Frozen Chook, המיקומים מגוונים מאוד ונעים בין גינה ציבורית לקרון רכבת ומהתנור במטבח עד לפייבוריט שלי - על דלפק בסניף המקומי של רשת מסעדות העופות הידועה "ננדוס".

Some flame-grilled peri-peri #FrozenChook was spotted within the doors of Nando's.

Posted by FrozenChook.com on Monday, October 19, 2015

Look at that Frozen Chook horsing around. If this isn't a work of art, we don't know what is!Send your own photo or video to FrozenChook.com

Posted by FrozenChook.com on Tuesday, October 13, 2015

These girls have mastered the art of a fine roast Frozen Chook, glazed and served with fresh potatoes, it'd satisfy anyone's appetite! Send your own photo or video to FrozenChook.com

Posted by FrozenChook.com on Tuesday, October 13, 2015

אם תהיתם מי לעזאזל מספיק הזוי בשביל ליזום דבר כזה, אז באתר frozenchook.com תוכלו לקבל את ההסבר המלא: "הכל התחיל בשנה שעברה כאשר מתמודד בשם ראיין בתכנית האח הגדול באוסטרליה הצטלם בפוזת 'העוף הקפוא' וחשבנו שזה היה קורע.

"כמה חבר'ה מניו-זילנד החליטו לחקות את התמונה ומהניסיון שלנו ברשתות חברתיות ידענו שזה יהיה חזק והתחלנו להפיץ את זה באתר ובפייסבוק. ראינו הרבה טרנדים ואתגרים ברשת ולכולם היו מכנה משותף – הם קלים לביצוע, את כולם צריך לעשות במקומות ציבוריים והם לא דורשים כלום חוץ ממצלמה. צ'וק היא מילה שמשתמשים בה באוסטרליה וניו זילנד במקום עוף. הרעיון הוא לחקות עופות ארוזים למסחר ומפתיע כמה אנשים בפוזה הזאת דומים להם. כמו רוב הטרנדים, קל לעשות את זה ואפשר להצטלם בכל מקום, כמובן בהנחה שלא אכפת לכם להיות ערומים בציבור".

לפי התמונות בסניפי ננדוס ו-KFC, היה ניתן לחשוב שמדובר במחאה התורנית של קהילת הטבעוניים נגד תעשיית העופות. זה עוד היה יכול להיות הגיוני, אבל המניע האמיתי מאחורי הרעיון הוא הרבה יותר סתמי מזה: "מה המטרה שלנו? אנחנו מנסים לדחוף את הטרנד הזה לממש את מלוא הפוטנציאל שלו. ראינו טרנדים באים והולכים ונשמח שהטרנד הזה יגיע לכל העולם ושאנשים יפיצו את הבשורה. יכול להיות מדהים אם זה יהפוך להיות חלק מחיי היום יום, בין אם סתם בתור מתיחה או משהו שעושים ביום כיף עם החבר'ה. כל עוד אף אחד לא נפגע ומכבדים את המרחב הציבורי - זה רק עניין של לעשות משהו מצחיק ולא לקחת את החיים יותר מדי ברצינות. הכוח של הרשת החברתית הוא אדיר ומאחד קהילות רבות יחד, בחיים לא יכולנו לעשות משהו בסדר גודל כזה לפני עשר שנים".

נתקלתם בטרנדים הזויים נוספים ברשת? ספרו לעדי רם בפייסבוק