האל לסקו שידוע גם בכינויו "סבא" או "צייר הפיקסלים" הוא בן 97 ועבד כל חייו כמעצב גרפי, אבל בתקופה שלפני המחשבים, כשכל העיצובים עוד נעשו ידנית. לפני כמה שנים, משפחתו לימדה אותו להשתמש בתוכנת ה"צייר" הידועה לשמצה של מיקרוסופט, ומאז הוא מבלה שעות על גבי שעות ב"הזזת פיקסלים" ויוצר תמונות מדהימות, בטח עבור גילו המתקדם.

ציוריו של האל לאסקו

 

הסיפור של לסקו הופך למרגש אפילו יותר לאור העובדה שהוא אינו רואה טוב וליתר דיוק מוגדר כ"עיוור" מבחינת רפואית ומשפטית. מחלת העיניים שלו נקראת ניוון מקולרי שבעיקר נובעת מגילו המופלג.

אבל לא הגיל ולא בעיות הראייה וגם לא ההתעסקות עם מחשבים ותוכנות מודרניות עצרו את לסקו מלצייר איורים שאפילו הצעירים שבחבורה היו מתקשים ליצור, כשהוא בין היתר מעתיק קלאסיקות מפורסמות של ואן גוך וציירים ידועים נוספים.

בואו לפייסבוק של נקסטר

האל לסקו אז והיום

 

לסקו נולד בשנת 1915, הוא שירת במלחמת העולם השנייה כאדריכל בתחום הפצצות ואחר כך עבד כמעצב גרפי בקליבלנד.

שנים אחרי שיצא לגמלאות החל לסקו להתגעגע לאמנות ולעיצוב הגרפי. בסוף שנות ה-90 (כשהיא עוד כנראה היתה רלוונטית) הראה לו נכדו ריאן, את תוכנת הצייר (Paint) של מיקרוסופט.

"סבא התמכר לגמרי", סיפר הנכד, "עבודתו פרחה והוא המשיך ולצייר במחשב שלו כל הזמן. אף אחד אפילו לא שיער, עד כמה התוכנה הזו היתה חשובה לו, עד שהוא איבד חלק מראייתו ב-2005". "סבא לפעמים עובד על יצירותיו יותר מעשר שעות", מסכם הנכד.

.
באתר של לסקו, שאף הוא נפתח על ידי משפחתו, מוצג סיפורו של "לסקו - צייר הפיקסלים", שם גם ניתן לרכוש את הציורים שלו במחיר של כמאה דולר, חלק מהציורים כבר נמכרו.

צפו בציוריו של האל לסקו בן ה-97 שכמעט אינו רואה וכאמור צויירו בתוכנת הצייר:

 Hal Lasko 

Hal Lasko

 

Hal Lasko

 

Hal Lasko

 

 

Hal Lasko 

 

Hal Lasko

 

"צייר הפיקסלים", סיפורו של האל לסקו: 

 

>> לקח 18 סמים שונים וצייר את עצמו תחת השפעת כל סם