הצעת נישואין מדאעש
"ביום שני שעבר היו לי 60 עוקבים בטוויטר. היום יש לי מעל 4,300. חלק גדול מהם תומכי דאע"ש. רבים מהם מערב הסעודית וחלקם רוצים להתחתן איתי": כך כותבת בבלוג שלה ג'ניפר וויליאמס, הבלונדינית המקועקעת מטקסס שהפכה לאושיית הרשת של הסעודים ולמושא החיזור החם של תומכי דאע"ש.

לפני כשבועיים פרסמה ג'ניפר וויליאמס בטוויטר שלה פוסט בו כתבה "קראתי את הקוראן כדי ללמוד במה טרוריסטים מאמינים ובסופו של דבר התאסלמתי." את הציוץ תייגה בהאשטגים #MuslimApologies ו- #sorrynotsorry . הפוסט הפך ויראלי במהרה וצבר כבר למעלה מ-12 אלף תגובות, ובעקבותו נוספו לה אלפי עוקבים חדשים.

ההאשטאג  #MuslimApologies הפך פופולרי לאחרונה בקרב מוסלמים בטוויטר כמחאה על כך שנמאס להם להיות מותקפים על מעשיהם של ארגוני הטרור כמו דעאש - שנמצא במוקד תשומת הלב התקשורתית. ההאשטג נוצר כמעין בדיחה בה הם משתמשים בו כדי להתנצל כאילו הם אשמים בכל דבר אפשרי, החל ממלחמת העולם השנייה ועד למותו של המלך מופסה בסרט מלך האריות.

הסיפור המעניין שמאחורי הפוסט של ג'ניפר הוא תהליך ההתאסלמות שלה. וויליאמס, סגנית עורכת מדור מדיניות חוץ בבלוג המשפטי האמריקאי "Lawfare" מספרת את הסיפור שלה בטור אישי שכתבה בבלוג תחת הכותרת "איך בלונדינית מקועקעת מטקסס הפכה לכוכבת הטוויטר של דעאש".

"הטרוריסטים הורסים את הדת היפה שלי"

לא רק שג'ניפר כותבת על מדיניות חוץ, היא גם הייתה חברה במרכז לביטחון בינלאומי ודיפלומטיה בפקולטה ללימודים בינלאומיים באוניברסיטת דנבר. לפני כמה שנים הבינה שלמרות שחקרה, ניתחה וכתבה אודות האיסלם, הפוליטיקה שלו ועל איך ג'יהאדיסטים כמו אוסאמה בן לאדן משתמשים בקוראן כתירוץ למעשי האלימות הנוראיים שלהם, מעולם לא קראה את הקוראן בעצמה. כתוצאה מכך החליטה לקרוא את הקוראן ולהפתעתה מצאה בו תשובות לשאלות על אמונה ומוסר שהטרידו אותה מאז שהייתה נערה ואת הקשר לאלוהים שהיא חשבה שאיבדה ממזמן. בעקבות כל אלה, לפני שלוש שנים המירה את דתה לאיסלם.

הצעת נישואין מדאעש

עם זאת, חשוב לה להדגיש שהיא מתנגדת לכל אקט של טרור. "כשקראתי את הקוראן מצאתי אלוהים רחמן שמעריך ומוקיר את האנושות" היא מפרטת. "הג'יהדיסטים טוענים שהם אוהבים את אותם הדברים באיסלם, אך משום מה החליטו שהדרך הכי טובה להעביר את המסרים הללו היא פיצוץ מסגדים ועריפת ראשים. ממש תכנית מעולה חברים" היא מוסיפה בציניות.

"ברכות אחותי, את סלב בסעודיה!"

בבוקר שלמחרת פרסום הפוסט, וויליאמס התעוררה לעשרות עוקבים חדשים בטוויטר, רובם אמרו לה כמה שהם שמחים בשבילה ובירכו אותה על הצטרפותה לאיסלם. כמובן שהיו גם פידבקים שליליים שאמרו לה שעברה שטיפת מוח ושאלו אם עברה כבר את כריתת הדגדגן שלה. תוך מספר ימים הפוסט הפך ויראלי והיא החלה לצבור אלפי עוקבים ותגובות. במהרה שמה לב שלרבים מהם יש בתמונת הפרופיל שלהם בטוויטר את הדגל השחור של דאע"ש או במקרה היותר קיצוני - תמונה שלהם עם חרב כשברקע הדגל.

קבוצת עוקבים נוספת הייתה גברים מסעודיה הלבושים בגלביה הסעודית המסורתית בתמונת הפרופיל שלהם. חלקם ביקשו לדבר איתה בפרטיות, אחד אמר לה "איזה יפה תהיי אם תלבשי בורקה" והשיא היה כאשר אחד מהם פשוט הציע לה נישואין. אחד מהם אפילו שלח לה "את מפורסמת בסעודיה עכשיו בגלל שהתאסלמת. ברכות, אחותי".

עוד ב-NEXTER:

סימן נוסף לכך שרבים מהמגיבים שלה היו מוסלמים קיצוניים הוא שחלקם הגיבו בחזרה על הפוסט שלה עם תמונה מטושטשת שלה, כדי "להגן על הצניעות" כפי שדרוש באיסלם. לדבריה יתכן ורצו להשאיר עדות דווקא לכך שהיא בלונדינית ולבנה כדי להראות ש"הנה אפילו אמריקאית המירה את דתה לאיסלם". ובכלל, כנראה שאחד הדברים שעשו את הסיפור כה ויראלי מלכתחילה הוא המראה האמריקאי הטיפוסי של ג'ניפר. היא לא לובשת בורקה, יש לה שיער בלונדיני, עיניים כחולות, גוף מלא קעקועים ומבטא טקסני כבד.

למרות הפופולריות שצברה ברשת, ג'ניפר לא מרוצה מאוכלוסיית העוקבים שלה. היא מסכמת את כל ההתשלשלות האירועים הטוויטרית: "מי שאינו מוסלמי לא מבין כמה שנאה יש כלפי מוסלמים וכמה קשה להגן על עצמך ועל הדת שלך כל הזמן, ולכן נחמד לראות מישהו אומר משהו טוב על האיסלם לשם שינוי. מצד שני, ארגונים כמו דעאש הם בדיוק מה שמעלה את השנאה והרתיעה מהאיסלם וחבל לי שהסיפור שלי משך דווקא את התומכים של אותם ארגונים. כמה מוזר הוא הטוויטר. בכל מקרה, תעקבו אחריי. אלא אם אתם טרוריסטים ובמקרה הזה לכו לקרוא את הקוראן. הוא שינה את החיים שלי לטובה, ואולי הוא יעשה זאת גם עבורכם, אם רק תשקיעו זמן בלהבין מה הוא באמת אומר".