ביממה האחרונה גולשים מפיצים פייק ניוז נגד בעלי רשת המזון הערבית "סאלח דבאח ובניו", במטרה לפגוע בהם כלכלית – ולהביל להחרמתם. באחד הפוסטים שהופצו בפייסבוק, צוטטו דברים בשמו של "סמיר דבאח", לכאורה אחד מבעלי הרשת, נגד היהודים: "כשזה ייגמר, היהודים הכלבים שוב יעמדו בתור בחנויות שלנו לקנות בשר. לא דואג". ברשת המזון מדגישים שהציטוטים שקריים, ושהם לא מכירים אדם העונה לשם סמיר דבאח.

כך, גולשת באחת הקבוצות של העיר כרמיאל פרסמה צילום מתוך פייסבוק ובו מופיע הציטוט. "מאוד מקווה שהפעם תפנימו שאסור לפרנס אותם! תפסיקו לקנות בכל חנות של דבאח, לא בכפר ולא בחנות שנמצאת בכרמיאל", כתבה בפוסט שזכה ליותר ממאה לייקים ומאה תגובוות. "תפסיקו לתת להם לצחוק עלינו ולהיות טפשים בשביל הנחה של שקל וחצי! מהיום קונים רק אצל יהודים!".

ברשת דבאח, המונה ארבעה סניפים במגזר הערבי והיהודי הפזורים בצפון ובדרום הארץ, היו בהלם מהפייק ניוז שהופץ ברשת. "אין לנו שום סמיר בכלל ברשת ולא במשפחה. לא פרסמנו שום פוסט כזה. מישהו הפיץ נגדנו פייק ניוז ושקרים כדי לפגוע בפעילות הרשת. אנחנו כרשת משרתים את כולם, יהודים וערבים ותמיד פועלים לדו קיום", אמר סאלח דאבח מבעלי הרשת בשיחה עם NEXTER. "הניסיון של כל מיני גורמים לפגוע בנו לא יצלח. לאחרונה יש קצת האטה בפעילות בגלל המצב הקיים, ואני מקווה שבקרוב האלימות תיפסק וכולם יחיו ביחד בשלום".

לדבריו, לרשת יש מערכת יחסים טובים עם יהודים וערבים. "אף אחד לא יצליח לפגוע במערכת היחסים הטובה שלנו עם יהודים וערבים, שהם הלקוחות שלנו", סיכם.