כשיוסי גאלו, אמריקאי ממוצא ישראלי המתגורר בצפון קרוליינה, הגיע לסניף מקדונלדס במרכז העיר מירטל ביץ' ביום רביעי שעבר, הוא לא תיאר לעצמו שהוא עומד לגרום למהומה עולמית.

גאלו הבחין בקבצן שהסתובב בחניה והציע לו להיכנס איתו למסעדת המזון המהיר ולקבל אוכל על חשבונו. הקבצן נכנס איתו למסעדה - והמוכרת סירבה למכור לו. גאלו לא ויתר ורכש בעצמו שתי מנות - אחת לעצמו ואחת לקבצן. אלא שזמן קצר אחר כך הגיעו שוטרות לסניף ודרשו מהקבצן לצאת.

גאלו לא יכול היה לסבול את היחס שקיבל חסר הבית, החל להקליט את התקרית בסמארטפון שלו ולצעוק על עובדי הסניף שהם מגעילים, על כך שהזמינו משטרה כדי לא לתת לחסר הבית לאכול במקום.

הסרטון, אותו העלה לפייסבוק, הפך תוך זמן קצר לוויראלי וכבר צבר עד כה 85 מיליון צפיות, 1.7 מיליון שיתופים ויותר מ-750,000 לייקים. אלפי אנשים הגיבו לסרטון, ורבים מהם קיללו את מנהל הסניף ובעיקר את השוטרת, שנראית מתווכחת עם חסר הבית ועם גאלו עצמו, עד ששניהם יוצאים מהחנות בלי לסיים את הארוחות שלהם.

אלא שעל גאלו זה כבר לא מקובל: בראיונות לתקשורת האמריקאית אמר כי אם הוא יכול להעביר מסר לכל המגיבים, "ודאי שהייתי אומר להם להניח לה (לשוטרת). היא היתה מנומסת מאוד. היא עשתה את העבודה שלה. לא הייתי רוצה שאנשים יאשימו אותה. היא היתה ממש נחמדה".

אגב - בניגוד למה שטען גאלו, נראה שעובדי הסניף לא סתם סירבו לשרת את חסר הבית והזעיקו נגדו את המשטרה.  מנהל הסניף, ג'ואל פליצ'י, אומר שחסר הבית התבקש כבר מספר פעמים בעבר להתרחק מהחנות. ביום רביעי הוזמנה המשטרה להרחיק אותו עוד כשהיה בחניה, לפני שנכנס איתו גאלו לחנות. כאשר השוטרים הגיעו הם ביקשו ממנו לעזור לא בגלל מה שעשה בתוך המסעדה, אלא בגלל מה שעשה מחוץ לה.