כולנו סובלים מתקלות טכניות מביכות בזום – ומסתבר שגם מלכת בריטניה. מוקדם יותר השבוע (שלישי) ערכה המלכה מפגש זום שעסק בהשפעת תנועת "בלאק לייבס מאטר" על פעילות ענקית החשבונאות KPMG. אלא שהתקשורת עם טירת ווינדזור נקטעה בדיוק ברגע שבו המלכה שוחחה עם הגבר השחור הראשון בחבר הדירקטורים הבריטי של התאגיד, ג'ון מקקאליסי.

 

 

כפי שניתן לראות בסרטון, המלכה אליזבת' השנייה נעלמה לכמה רגעים במהלך הדברים – וכששבה, מקקאליסי הנבוך פנה אליה: "אני מצטער, גברתי, איבדתי אותך. אני לא בטוח אם הצלחת לשמוע אותי". המלכה ענתה: "אתם פשוט נעלמתם לי, כולכם", והוא השיב: "אוי, זה נורא. אני עדיין כאן, גברתי". אחרי שאזר אומץ ושאל אותה מתי היא איבדה אותו, הוא שב ופירט על השפעות מגפת הקורונה, אך גם על אירועים כמו הריגתו של המפגין ג'ורג' פלויד. "זו הייתה שנה קשה בצורה יוצאת דופן עבור התאגיד שלנו", אמר.

לא מדובר בפעם הראשונה שהמלכה מנהלת מפגשי זום. עם פרוץ מגפת הקורונה היא נאלצה להעביר את הרוב המוחלט של פעילותה הציבורית לשיחות וידאו; האורחים מגיעים לארמון בקינגהאם, והיא בתורה מקבלת אותם בוינדזור מבעד למסך. יחד עם זאת, נראה שהיא אסירת תודה על כך שהיא יכולה להמשיך ולפגוש את נתיניה גם בתקופה זוו. "תודה לאלוהים על הטכנולוגיה הזו, שמאפשרת לנו להמשיך", אמרה באחד מהסיורים הוירטואליים האחרונים שערכה. היא והנסיך פיליפ נמצאים כעת בטירת וינדזור עם מספר מצומצם של אנשי צוות, והם צפויים לחגוג שם את חג המולד.