אמנדה טוד (צילום:  Photo by Flash90)
ההאקרים נוקמים את מותה | צילום: Photo by Flash90

בסוף השבוע העולם התאבל על אמנדה טוד, נערה כמעט בת 16 מקנדה, ששמה קץ לחייה אחרי שעברה מסכת של התעללויות ברשת אחרי שבין היתר בחור שהכירה הפיץ תמונה חושפנית שלה בפייסבוק. הלילה (ד'), נודע כי קבוצת ההאקרים אנונימוס (כך לטענתם), הצליחה לחשוף את זהותו של הבריון שהפך את חייה של הנערה לגיהנום. את הפרטים המלאים של האיש אנונימוס פירסמו באתר שיתוף הטקסטים הפופולרי Pastebin.

שמו הפרטי, שם משפחתו, גילו, כתובתו המדויקת, כתובת המייל, קישור לפרופיל בפייסבוק ולתמונות, קישורים לפרופילים נוספים שיש לבחור, סרטונים שהעלה, קבוצות שהיה חבר בהן, משחקים בהם השתתף (לדוגמה: נחש את גודל החזה), תמונות שהעלה לרשת ועוד. התמונות והסרטונים ויתר הקישורים הוסרו מיד לאחר שפרטיו הופצו ברשת.

קודי מקססון (צילום:  Photo by Flash90)
"יא חתיכת חרא". התמונה (לכאורה) של קודי מקססון שמופיעה באחת מקבוצות הנאצה שנפתחו נגדו | צילום: Photo by Flash90

אז מדובר בבחור בשם קודי מקססון, שמתגורר בניו ווסטמינסטר שבקנדה, ולמרות שעד היום כונה "צעיר", מקססון הוא למעשה גבר בוגר בן 32. דבר שכמובן הופך אותו לא רק לביריון רשת אלא לפושע ופדופיל.

אם יוכח בסופו של דבר כי אותו מקססון הוא אכן הבריון שסחט את טוד (אנונימוס טוענים שבידיהם התכתבויות פרטיות נוספות שלו עם הילדה), אז הרי שהוא עלול למצוא את עצמו יושב בכלא במשך שנים ארוכות.

קודי מקססון, הפרטים שנחשפו באתר Pastebin
"לא נשכח ולא נסלח, אנחנו בדרך אליך". מילות הפרידה של אנונימוס בפוסט שחשף את זהותו של קודי מקססון

טעם מהתרופה של עצמו

מיד לאחר פרסום פרטיו של מקססון ברשת, הוא מיהר כפי שכבר ציינו להסיר את הכל. אבל גולשים זריזים הספיקו לצלם ולשכפל את תמונתו ולהפוך כבר עכשיו את חייו לגיהנום ויראלי.

חיפוש מהיר של שמו בפייסבוק, חושף שבתוך שעות בודדות בלבד נפתחו ברשת החברתית כבר לפחות עשר קבוצות חדשות על שמו: "קודי מקססון המתעלל של אמנדה טוד", "קודי מקססון - הרוצח של אנדה טוד", "קודי מקססון, כדאי לך לישון עם עין אחת פקוחה", "קודי מקססון, חתיכת החרא הכי גדול בעולם". קבוצה אחרת בשם "מיצאו את קודי מקססון", כשמה כן היא מנסה לאתר את הבחור, גם החבורה של אנונימוס חתמה במכתב שלה אחרי שחשפה את כל פרטיו וכתבה את הטקסט הבא:

"אנחנו כח עצום, אנחנו לא סולחים ולא שוכחים,קודי, אנחנו בדרך אליך". איום מפחיד מאוד, בטח כשהוא מגיע מחבורת האקרים מפורסמת כל כך, שלא פעם כבר פרצה והפילה אתרים של תאגידי ענק, כוחות ביטחון ואתרים ממשלתיים החזקים והמוגנים ביותר בעולם.

קבוצות פייסבוק נגד קודי מקססון (צילום:  Photo by Flash90)
לפחות עשר קבוצות חדשות בפייסבוק, בתוך שעות בודדות | צילום: Photo by Flash90

יש לציין כי למרות שמקססון עומד לעבור ימים קשים של חשיפה ולינצ' אינטרנטי (אחת מהתגובות למשל, "יא מניאק שמן ומכוער, אתה תמות בקרוב") כמו שרק גולשי הרשת יודעים לעשות. עדיין לא הוכח שהוא אכן זה שסחט את טוד. כמו כן, לא נשמעה גרסתו לסיפור, אלא רק גרסתה של הצעירה. סביר להניח שבעקבות החשיפה הזו המשטרה  תעצור ותחקור אותו._OBJ

>> צפו: קרא למגישה שמנה וקיבל תגובה שהסעירה את הרשת

>> יאללה טוסי: הקמפיין שמכעיס את גולשי פייסבוק