"אין עלייך קרין! בא לנו להתחתן איתך ועם עוגת חתונה משוקולד". הכירו את עמוד הפייסבוק "צבא האמת של קרין גורן", קצת כמו צבא האמת של שי חי, אבל כזה שתומך במגישת בייק אוף.

 

מאז פרק הבכורה של בייק אוף ישראל ששודר במוצאי שבת האחרון, הרשת סוערת וגועשת סביב סוגיית המשקל של קרין גורן. במהלך התוכנית ואחריה גולשים העלו סטטוסים שצחקו על המשקל שלה, מה שגרר יותר פוסטים זועמים וטורי דעה מהקלוריות של כל העוגות בתכנית ביחד.

הדיון כבר מזמן התרחב ממשקלה של גורן לשאלות גדולות יותר כמו נוכחותן של נשים מעל מידה 34 בפריים טיים, ההבדלים ביחס שמקבלת אישה מלאה לעומת גבר מלא ולקושי של החברה לקבל אישה שמעזה להיות גם מלאה וגם ליהנות מאוכל. גם גורן עצמה לא נשארה חייבת ופרסמה פוסט תגובה שזכה לעשרות אלפי שיתופים ותגובות ונדמה היה שבכך סתמה את הגולל על הפרשה.

אלא שביום ראשון בצהריים הוקם דף הפייסבוק שנועד לתמוך במגישה. בתיאור הדף כתוב: "מעריצי קרין גורן ותוכנית האפייה בייק אוף מתגייסים לעזרתה נגד ההסתה ברשת. אל תגידו לנו מה ואיך לאכול!! כל העוגות בפרצוף שלכם!"

בדף ניתן למצוא שיתופים של כתבות של קרין ותמונות שלה, כמו קריאה ליצור קולאז' של גולשים מחזיקים מטרפה וצבעי קרם חמאה, "קח מקרון הכל לטובה" והצעת הנישואין שכוללת עוגה. 


הפוטסים כמובן זוכים למאות לייקים ולתגובות מהמעריצות כמו: " קרין מהממת במיוחד עם השוקולד" , קרין את מדהימה....גם יפה וגם אופה!!! אין עליך.

"השיח בעמוד בייק אוף ישראל וברשת בכלל סביב משקלה של קרין גורן, היה נורא בעיני והרגשתי שנעשה עוול לקרין", אומרת ל-NEXTER הרמטכ"לית שעומדת בראש הצבא הזה. שמה יעל והיא מנהלת מדיה חברתית בת 32 מתל אביב, "אני חובבת מושבעת של אוכל ואפייה ועוקבת באדיקות אחרי תכניות בישול ואפייה בשנים האחרונות. אף פעם לא הכרתי את קרין באופן אישי אבל אני עוקבת אחריה עוד מ'סודות מתוקים' ויש לי את הספר שלה. אני מאוד אוהבת אותה וחושבת שהיא חיובית ומלאת קסם חיוניות ותשוקה לתחום שהיא אוהבת".

מעז יצא מתוק

"הקלות הבלתי נסבלת שבה אנשים מוציאים על המקלדת את המרמור והכעס שלהם פשוט מקומם. תכנית שמנסה לעשות כל כך הרבה מתוק וטוב לאנשים הפכה לאויבת העם והשופטת הכי מתוקה על המסך הפכה לשק חבטות", אומרת יעל, "הרגשתי צורך להגן על קרין וכמובן שניצלתי את הבאזז סביב הנושא, כדי לגרום לאנשים להבין שלכולם יש מקום על המסך- רזים, שמנים, כהי עור וכמובן כל מי שלא נראה כמו שמקובל במיינסטרים הרגיל ונראה כמו ארז טל או רותם סלע".

"גם אני הייתי כזו אחת שמבקרת, קוטלת וממהרת לכתוב את דעתה ואולי גם אני פגעתי באנשים והחלטתי במקום להשתלח באנשים באופן אישי לפתוח דף חיובי ומתוק ולנסות להעביר מסר שיש מקום לכולנו, תכבדו, תהיו סבלניים ותפסיקו לשפוט, לבקר ולקטול. אנחנו משתמשים בקרין כדי להעביר מסר שיש מקום לכל אחד וכמובן שגם נשים שהן טיפה יותר מלאות צריכות לקבל את המקום שלהן בלי להיות תחת עין ביקורתית".

יעל מתכננת להמשיך ולגדול "ל-10,000 לייקים לפחות בחודש וחצי הקרוב. והכי חשוב: תנו לנו ליהנות ממתוק ושימו לנו את קרין בבייק אוף". כן, המפקדת!

שמעתם על צבאות אמת נוספים? ספרו לעדי רם בפייסבוק