גניבת סמארטפונים היא מכה עולמית. רגע אחד של חוסר תשומת לב - והאייפון כבר מפורק לחלפים או נמכר בגרושים באתרי יד שניה. יש כאלה שמצליחים לאתר את הטלפון, או אפילו לצלם את הגנב מרחוק בשביל לנסות למצוא אותו ולהחזיר את האבידה. אבל יש אנשים כמו אנתוני ואן דר מר, שעושים על זה סרט תיעודי.

ואן דר מר הוא יוצר קולנוע שעוסק בטכנולוגיה ובפרטיות. "מצא את הטלפון שלי" הוא סרט הגמר שלו בלימודים. לטענתו, הסרט נולד אחרי שהאייפון שלו נגנב עם כל המידע האישי שלו, ומתעד מסע אחרי טלפון גנוב - וחושב יותר, משרטט דמות של הבעלים החדשים שלו.

בנוגע למכשיר האישי שלו שנגנב לא היה לוואן דר מר הרבה מה לעשות, מאחר שהגנב ניתק אותו מהרשת, איפס אותו ונעלם. אך ואן דר מר לקח טלפון נוסף, התקין עליו רוגלות שונות במערכת ההפעלה (שקשה עד בלתי אפשרי לגלות ולהסיר), ונתן לו להיגנב בכוונה במרכז אמסטדרם.

אחר כך החל לתעד את עצמו מנסה למצוא את הטלפון האבוד. אבל חשוב מכך, הוא תיעד את הגנב בהקלטה ובצילום בסתר, את המסלול שלו ב-GPS ואת כל מה שקורה בטלפון עצמו - אפליקציות, סמסים ועוד.

בשביל לא להרוס יותר, כדאי לכם פשוט לצפות בעצמכם בסרט הבלשי, שעוזר לנו להבין מה קרה לטלפון שנעלם, ובעיקר מי האיש שגנב אותו - וכאן מצטייר פרופיל מפתיע מאוד. יש כתוביות באנגלית, ואפשר דרך יוטיוב להוסיף תרגום אוטומטי בעברית (אם כי אנחנו לא ממליצים על זה אם אתם רוצים להבין משהו).