זה קרה שלשום בצהרים בעיר אילת. ש', מורה העובדת בעיר החליטה להחנות את רכבה בחניית נכים. שוטרת מתחנת מרחב אילת שעברה במקום, נתנה דו"ח לנהגת בסכום של 1,000 שקל.

עד כאן לכאורה נשמע עוד סיפור שגרתי, אבל כאן מגיע הטוויסט. ש' עשתה שיימינג למשטרה בפייסבוק, בטענה שהיא לא ביצעה שום עבירה, ושהקנס לא מוצדק. ש' פירסמה בקבוצה אילתית בפייסבוק תמונה שבה נראה שהרכב נמצא על גבול השטח המסומן כחניית נכים. היא כתבה "נראה לכם הוגן שקיבלתי 1000 שקל קנס על זה שהגלגלים נגעו מעט בפס הלבן? מה גם שכתבו בדוח שניסו להתקשר אליי מספר פעמים וזה שקר לא התקשרו בכלל!!!".

מכונית בחניה
מכונית בחניה

אלא שש' לא ידעה ככל הנראה כי המשטרה מתעדת בעצמה את הרכב בזמן מתן הדו"ח, וממספר זוויות. מצילומים שהגיעו לידי NEXTER עולה כי ש' החנתה את מכוניתה קרוב יותר למרכז חניית הנכים. באשר לטענה על שיחת הטלפון, קצין משטרה בכיר אמר לנו "השוטרת לא הייתה חייבת להתקשר אליה, זה היה לפנים משורת הדין. עושה רושם כי הרכב הוזז בין מתן הדו"ח לבין הפרסום בפייסבוק.

חלק מהמגיבים לפוסט של ש', האמינו לצילום שהיא פירסמה, והציעו לה לערער, אבל גולשות אחרות תקפו אותה וטענו שמדובר בעבירת תנועה לכל דבר ועניין שכן אסור להחנות בשום צורה שהיא בחניית נכים, גם לא לגלוש במעט לקצה שלה.

"אסור לחנות בחניית נכים בשום צורה, לא לחנות בה, לא בחלקה לא להגביל אותה בשום דרך, הגלגלים שלך היו על הפס אבל כל החלק האחורי לגמרי מפריע לחניית נכים. חוק זה חוק", כתבה מגיבה, "זה אפילו מוגדר כעבירת תנועה אלימה. מצטערת להיות מבשרת רעות".

"היא עשתה מעשה חמור. מורה שאמונה על ערכים וחינוך של ילדים, חונה בחניית נכים. זו חוצפה שהיא עושה שיימינג למשטרה ועוד באה אלינו בטענות. אם היה מדובר באירוע פלילי היא היו מאשימים אותה בעבירה של שיבוש הליכי משפט והעלמת ראיות", ציין קצין משטרה.

מכונית בחניה
מכונית בחניה

ש' בתחילה הכחישה כל קשר למקרה, כשפנינו אליה, וטענה. "אולי זה בכלל לא האוטו שלי", היא הגיבה, "מחר אברר את זה. (השוטרת) בטח עשתה פוטושופ או משהו כזה. מחר אתלונן עליה". כאשר הצגנו לה את התמונה השניה שבה גם נראה מספר הרכב שלה ועוד סימן מזהה, היא העדיפה לא להגיב וחסמה אותנו במסנג'ר.