>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם? 

הרשת נגד אנסטסיה (צילום: אימרי קלמן)
אנסטסיה חוגגת במצעד | צילום: אימרי קלמן
דקות אחרי האמירה של אנסטסיה מיכאלי, כבר אפשר היה לראות את גל היצירותיות והשנינות ששטף את הרשת. בין היתר, קמה לה קבוצה בפייסבוק שקוראת לחברים להצטרף נגד חברת הכנסת הבעייתית. קבלו כמה תגובות שאולי יעוררו את מיכאלי ובעיקר את חברי הכנסת שלנו, שיבינו שהיא לא מתאימה לבית הנבחרים.
הרשת נגד אנסטסיה מיכאלי (צילום: אימרי קלמן)
מה היא עשתה במצעד הגאווה? | צילום: אימרי קלמן

יניב ויצמן העלה לעמוד הפייסבוק שלו מספר תמונות, בעזרתו של אימרי קלמן - שם באופן מחשיד נראית אנסטסיה צועדת במצעד הגאווה, חוגגת בעור ועם מלכות דראג.

הרשת נגד אנסטסיה מיכאלי (צילום: אימרי קלמן)
רגע לפני העלייה לבמה | צילום: אימרי קלמן

גל אוחובסקי: "אני מציע דווקא לנצל את ההזדמנות ולהאיר את העובדה שהקהל המכונה 'העלייה הרוסית' הוא הקבוצה החילונית הכי פחות מתקדמת בחברה הישראלית בענייני זכויות להט"ב. כל הח"כים של 'ישראל ביתנו' יודעים את זה, כולל שר התיירות שמקיים יחסים שוטפים וטובים עם הקהילה. היחס של 'העלייה הרוסית' הוא לא מקרי. נזכיר שרק לאחרונה חוקק בסנט פטרסבורג חוק נוראי נגד הומואים. אלה תפיסות שיובאו מברית המועצות. ולכן כדאי יותר להציע לאנסטסיה דיאלוג כדי לנסות ולהוציא אותה מאווירת ימי הביניים שבהם היא חיה. אולי היא תחזור בתשובה ואז הרווחנו הרבה יותר. להקיא עליה זה אולי כיף, אבל זה נראה לי פתרון קל מידי".

הרשת נגד אנסטסיה מיכאלי (צילום: עופר גונן)
אחד מעשר | צילום: עופר גונן


אורית נבון:
 "לפני כמה שנים, כשעוד היו לה רק שלושה ילדים נדמה לי, פגשתי את אנסטסיה מיכאלי במערכת עיתון כלשהי. הייתי אז עורכת באיזה מוסף נשים והיא הצטלמה לשער ודיברנו קצת. הפעלתי עליה את כל יכולות הדיבוב שלי כדי להבין: 'איך את כזאת רזה אחרי לידות?' 
אחרי כמה תשובות כמו 'זה גנטיקה' ו'ככה זה רוסיות', היא גילתה לי: 'פעם בשבוע אני עושה לי 'יום ניקוי', זאת אומרת - לא אוכלת כלום ושותה רק מים. אני גם לא אוכלת אחרי שש בערב, ומדי פעם עושה לעצמי ימים של דיאטת מיצים'.עניתי לה, וזה ציטוט: 'כל הכבוד לך, אצלי המוח לא היה מתפקד ככה'. אז הנה, מסתבר שגם אצלה לא". 
הרשת נגד אנסטסיה מיכאלי (צילום: Dor Zach)
העתידות של בזוקה התעדכנו לפי אנסטסיה | צילום: Dor Zach

איריס שש-כוכבי: "שלום לך ח"כ אנסטסיה מיכאלי. שמי איריס שש- כוכבי ואני אימא לארבעה ילדים {לא חרוצה כמוך, אבל את יודעת- גם זה משהוא}, ילדיי מוצלחים, יפים, נבונים וחונכו לקבל את האחר ולכבד כמעט כל אדם באשר הוא.

משפחה נהדרת,אולי כמעט כמו שלך, אבל שומו שמיים, תחזיקי חזק- בתי לסבית. הבת המדהימה שלי לסבית.
בתי, כמו הומואים ולסביות אחרים, מאושרת בחייה ומהעובדה שהיא יכולה להיות בדיוק מה שהיא. מבלי לשקר, להתחבא ולהסוות. פשוט להיות היא. 

אין תמונה
יאללה בואי למסיבה

מכירה את התחושה הנהדרת להיות מי שאת?  עצב גדול ממלא את לבי כשאני חושבת על מי מילדייך שאולי יתלבט בזהותו המינית {כי את יודעת, אחד מכל עשרה ילדים הוא הומו/ לסבית}.איך הוא יעז לפנות אל האימא שלו, בעלת הדעות הכל כך מוצקות, האמא שאמורה לקבל אותך ללא תנאי, לתמוך ולאהוב תמיד??

בדיוק אלו הם הילדים העומדים על פי תהום. אלו שהוריהם לא מקבלים אותם בגלל בורות ודעות מעוררות פלצות כשלך. אז אולי חברת הכנסת מיכאלי, אולי מוטב לך לומר פחות, לחשוב יותר ולשנן חזור ושנן את הערך " ואהבת לרעך כמוך".

ענת בלינט: "באמת שהדבר שאנסטסיה מיכאלי הכי זקוקה לו הוא אבחון + טיפול מקצועי. מילא שהדברים שלה נוטפים שנאה ובורות, הם פשוט לא קוהרנטים! ניסיתי לקרוא ולהבין את הקשר בין תחילת משפט לסופו. כשלתי. מה שכן, אם יש לה 10 ילדים כבר (בקירוב), אז מותק, הנה החדשות בשבילך: יש סיכוי לא רע שלפחות שאחד מהם לא ילך בדרך הישר שלך. תתמודדי. 

הרשת נגד אנסטסיה מיכאלי (צילום: ג’ורג’ טקאי. עיבוד: Amir Schiby)
לכמה אנשים יש משהו לומר לך, אנסטסיה | צילום: ג’ורג’ טקאי. עיבוד: Amir Schiby

איל גולדמן: "אני דווקא מעריך את אנסטסיה מיכאלי: קודם כל היא לא מפלה מיעוטים באשר הם - פעם זה צרחות, מכות ומים בפרצוף לערבים, אח"כ סודנים ופליטים ועכשיו הגיע תור ההומואים. חוץ מזה, היא גם מגוונת באלימות שהיא מפגינה: פעם פיזית ופעם מילולית. ומגדלת 7 ילדים - הכי מולטי".
שי פרץ: "כתבתי כל כך הרבה סטטוסים שנמחקו מהבוקר. בהתחלה קיללתי, אחר כך עלבתי בה ולבסוף אפילו ריחמתי. למרות כל המחשבות והרגשות שעברו לי בראש נשארתי בעיקר בהלם. נעלב. למזלי יש אנשים יותר חשובים ממני שמצאו את המילים להגיב על מה שחברת הכנסת אמרה".
 

תרבות הדיון בכנסת (תמונת AVI: mako)
מה שני כהן הייתה אומרת על זה? | תמונת AVI: mako
מתן גבריאל: "'כל אדם אשר ידפיס, יפרסם ו/או יפיץ בצורה מודפסת או לא, בנוגע לקבלה או ליידוע, שטוען לטובת שוויון חברתי, ו/או אדם אשר יטען בעד נישואי תערובות בין לבנים לכושונים (Negroes), יואשם בעוון ויצפה לישיבה של 6 חודשים בכלא או קנס בשווי חמשת-אלפים דולרים או שניהם' - חוקת מיסיסיפי, ארה"ב, לפני ששונתה לפני 40 שנה בלבד. אז, זה נראה רגיל ונורמלי, ואפילו השחורים לא העלו על דעתם שמגיע להם יותר. אבל כשזה הגיע לגידול הילדים הלבנים, לא היתה ללבנים שום בעיה. כשזה הגיע לאישה שחורה שהולכת לקלפי, היא קיבלה כדור בראש.
כשזה מגיע ל'פינק וושינג' שישראל כדי להצדיק את הפשעים שלה, היא מחבקת ומעלה תמונות של חיילים הומואים מחזיקים ידיים לפייסבוק של צה"ל. אבל כשלא צריכים אותם יותר, הם מקבלים מטח של גזענות ואפליה. מעניין מה יהיה הדבר הבא שהדוכסית לבית ליברמן תשפוך".
אין תמונה
הודעה של אזרח לא מרוצה

 
רותי רון: "זה פשוט מדהים איזו רמה נמוכה של חברי כנסת...כנסת מלאה בפרימיטיביים חשוכים וגזענים-רחמים עלינו".

הרשת נגד אנסטסיה (צילום: Amir Schiby)
מה עם הילדים? | צילום: Amir Schiby
נועם זדה:
"חבריי ההומוסכסואלים, אני מאד אוהבת אתכם ושמחה שיש לנו קצת יותר מ10 שנים ביחד".
הרשת נגד אנסטסיה (צילום: גלעד, עבור החיידק)
איפה המוח? | צילום: גלעד, עבור החיידק


סתיו ועקנין: "ממשלת ישראל 2012 גאה להציג: אישה מטומטמת. לדעתי, עוד לפני בחירות או שבכלל מדברים על קואליציה או אופוזיציה, הכנסת צריכה להפעיל סלקציה קשה על מי ומה יושב בתוכה. דווקא בתור מדינה דמוקרטית"._OBJ

רז שכניק: "הם אומרים שמיכאל זה שם של גיי, אז הם קוראים לי מיכאלי (אנסטסיה, דברים שאמרתי לפסיכולוג)".

>> הקהילה זועמת על אנסטסיה מיכאלי

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא? 

 >> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"