קעקועים בעברית הפכו כבר מזמן לטרנד נפוץ בעולם. לראיה: גם כוכבים כמו מדונה וג'סטין ביבר קעקעו על עורם מילים בשפת הקודש. נראה שהטרנד העולמי לקח צעד אחד קדימה והיום מה שמעניין את הרשת הוא לא סתם קעקוע בעברית, אלא קעקוע בעברית עילגת שתורגמה היישר מגוגל טרנסלייט.

אין תמונה
הקעקוע והפוסט

ביממה האחרונה משועשעת הרשת מתמונה שהעלה בחור בשם שרולי שוחט מקליפורניה. בתמונה נראית זרוע גברית שעליה מקועקעת בגדול המילה "מצה" בעברית מנוקדת. בתיאור כתב: "אז אתמול הלכנו לעשות קניות בוולמארט בארקנסאו, שם נתקלנו בבחור עם הקעקוע המאסיבי הזה. כשחבר שלי שמואלי שאל אותו אם הוא יודע מה משמעות המילה, ענה הבחור בגאווה: 'כן, המשמעות היא 'כוח', בדיוק כמו השם שלי. עשיתי את הקעקוע כשהייתי בצבא'". שרולי מסיים את הפוסט ב"לא היה לנו לב לספר לו...".

נראה שכמה אנשים ברשת מצאו את המקרה משעשע. הפוסט הספיק לצבור מעל ל-2,800 שיתופים וגולשים נוספים הצטרפו לחגיגה והחלו לשתף מקרים דומים שנתקלו בהם בעבר. מגיב בשם דב, למשל, סיפר שבמסע "תגלית" שהיה בו שנה שעברה נתקל בבחור שרצה לקעקע על עצמו את המשפט "work hard party harder", רק שגוגל טרנסלייט החליט להפוך אותו לבדיחה של המדינה כשנתן לו את התרגום המשעשע "מפלגת העבודה קשה יותר". המקרה הקורע הזה פורסם לפני כשנה גם בארץ על ידי בחור ישראלי שפגש אותו במטוס ודאג לתייג גם את ראש מפלגת העבודה בוז'י הרצוג. הפוסט התפשט כאש בשדה קוצים ועוד לפני שרגלו של הבחור דרכה בנתב"ג כל המדינה כבר הכירה את הפדיחה המקועקעת על גבו.

אם הפוסט שעשע אתכם, או שאתם סתם נהנים מטעויות של גוגל טרנסלייט על גופם של אנשים זרים, הרשת מלאה בבלוגים המוקדשים לתיעוד של שגיאות מהז'אנר. למשל, הבלוגים "bad Hebrew" ו-"badhebrewtattoos" מתעדים טעויות תרגום של קעקועים בעברית ומסבירים בפירוט מה הטעויות, עבור מי שלא דובר את השפה.

מנגד, ניתן למצוא גם אתרים המציעים לגולשים את שירותיהם כדי להימנע מפדיחות כאלה בעתיד. האתר Hebrewtattooing, לדוגמה, מציע שירותי תרגום של קעקועים לעברית ומסביר מה יכולות להיות טעויות נפוצות של תרגום קעקועים בגוגל טרנסלייט.

הלקח מהסיפור הוא לבדוק את עצמכם רגע לפני שאתם רצים לקעקע על עצמכם מילה בשפה שאינכם דוברים. אה, ואם יצא לכם להיתקל בטעות כזאת בעצמכם, אל תשכחו לשתף אותה ברשת כדי להצחיק גם אותנו.

מפלגת העבודה קשה יותר:

נתקלתם בעוד סיפורים מצחיקים ברשת? ספרו לעדי רם בפייסבוק