הפיכה צבאית במיאנמר? לא אם תשאלו את צ'ינג נין וואי (Khing Hnin Wai), מורה לחינוך גופני שפרסמה אימון והצליחה לשבור את הרשת. אתמול (שני) היא העלתה לפייסבוק סרטון באורך שלוש דקות בו היא מבצעת סדרת תרגילים שונים, כשמאחוריה ניתן לראות כביש ראשי חסום ועליו משאיות וכלי רכב צבאיים טסים לעבר בניין הפרלמנט.

כיאה לתקופת הקורונה, נין וואי נאלצה לרכז את פעילותה בפייסבוק ונהנית כיום מ-30 אלף עוקבים. נראה שמניין העוקבים שלה רק יעלה, כי הסרטון שבו היא נראית רגועה לחלוטין על רקע ההפיכה שמתחוללת מאחוריה הטיס אותה לראש הפיד ברחבי העולם – וכבר זכה ל-52 אלף לייקים, 2,500 תגובות ו-16 אלף שיתופים.

 

כצפוי, הסרטון הגיע גם לרשתות חברתיות אחרות כמו טוויטר, והגולשים כבר נתנו לו את הטייטל המכובד "הסרטון הסמלי ביותר של שנות העשרים". כמובן שלא כל הגולשים השתכנעו שהסרטון אותנטי ולא מבויים, אך נין וואי טרחה לציין שהיא העלתה בעבר סרטונים באותו המיקום.

 

אם פספסתם, צבא מיאנמר השתלט אתמול (שני) על מוקדי הכוח במדינה, פיזר את הממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי בנובמבר והכריז על מצב חירום למשך שנה. כחלק מההפיכה נעצרה מנהיגת המדינה וזוכת פרס הנובל אונג סאן סו צ'י, לצד בכירים נוספים במפלגתה "הליגה הלאומית לדמוקרטיה".